Wawrinka potrdil polfinale s Federejem z zmago nad Čiličem

14.11.2014
LONDON, V.B. - Zadnji polfinalist letošnjega zaključnega Mastersa v Londonu je Švicar Stan Wawrinka.

Stan Wawrinka je v dvoboju z Marinom Čiličem potreboval le 3 igre za preboj med štiri najboljše na ATP World Tour Finalsu v londonski O2 Areni. Le te si je priigral po 10 minutah, z brejkom za 3-1 v 1. nizu, s tem pa je postal zadnji polfinalist.

Švicarji imajo vsekakor enega finalista, saj bo Stan, ki je danes z zmagovalcem OP ZDA opravil po treh nizih s 6-3, 4-6 in 6-3, jutri igral z rojakom Rogerjem Federerjem, ki je včeraj zlahka pristal na 1. mestu skupine A. V drugem polfinalu se bosta merila 1. igralec sveta Novak Djokovič in Japonec Keji Nišikori.

Marin Čilič zapušča London s tremi porazi. Danes je pokazal še najboljšo igro, bolje je serviral, pa je bilo vseeno premalo za vpis dveh točk. Wawrinka je vse skupaj na koncu končal še pred morebitnim servisom za zmago.

Jutri sta torej v O2 Areni na spredu oba polfinala, brez zadržkov pa lahko rečemo, da bi bilo veliko presenečenje, če se v finalu ne bi udarila Novak Djokovič in Roger Federer. V dvobojih po skupini sta pokazala daleč največ, s tekmeci sta namreč pometala kot za šalo.

Po videnem sodeč v zadnjih mesecih bi bilo tudi najbolj pošteno, da se v boj za lovoriko podata šestkratni zmagovalec zaključnih turnirjev Federer in letošnji 1. igralec sveta ob koncu sezone. Vse do danes sta bila oba v boju za končno 'enko', čeprav so bile možnosti Švicarja po četrtfinalnem porazu na Mastersu v Parizu res nične. No, v soboto ju čaka potrditev teh besed.