Andy Murray v težkih razmerah zasluženi prvi finalist OP ZDA! Ženski finale v nedeljo!

08.09.2012
NEW YORK, ZDA - Po nevihti, ki je divjala v New Yorku, so le speljali prvi polfinale v moški konkurenci, drugi karierni finale na OP ZDA pa si je priigral Andy Murray. Britanec je v vetrovnih razmerah odigral veliko bolje od bledega Tomaša Berdycha, ki ni ponovil četrtfinalne igre s katero je izločil petkratnega zmagovalca Rogerja Federerja.

V skoraj neregularnih razmerah (močan veter) si je 25-letni Andy Murray zasluženo priigral finale zadnjega turnirja za grand slam v sezoni, OP ZDA, kjer je prvič v karieri igral za lovoriko grand slamov leta 2008 (izgubil s Federerjem). V polfinalu je olimpijski zmagovalec iz Londona po štirih nizih izločil Čeha Tomaša Berdycha rezultat 5-7, 6-2, 6-1 in 7-6.

V drugem polfinalu bosta igrala branilec naslova Novak Djoković in Španec David Ferrer.

Ženski finale prestavljen na nedeljo

'Super Saturday' je ime za drugo soboto tekmovanja na OP ZDA, saj sta na sporedu oba polfinalna dvoboja moških posameznikov in ženski finale. Slednji pa je zaradi slabega vremena, ki naj bi obiskal New York v večernih urah, prestavljen na nedeljo.

Murray od ponedeljka na 3. mestu ATP lestvice

Škot si je z vstopom v finale Flushing Meadwsa zagotovil 3. mesto na računalniški lestvici, prehitel pa je poškodovanega Rafaela Nadala, ki ne nastopa že vse od poraza v 2. krogu Wimbledna.

Zaradi vetra sta bila polfinalista tudi pri sodniku (Pascal Maria)

Prvi udarec je v današnjem polfinalu zadal Murray. Brejk na začetku srečanja pa ni trajal dolgo. Berdych je hitro vrnil zapravljeno, vse do konca niza pa sta oba igrala črvsto in držala servisne igre. Nista šla na velik riziko, bolj sta čakala na napake nasprotnika. V 12. igri je Čehu uspelo še drugič streti začetni udarec Murraya, s tem pa je dobil 1. niz.

V 2. nizu smo videli drugačno sliko. Škot je zaigral bolj odločno in dvakrat vzel servis tekmecu. Povedel je 4-1, več kot dovolj za izenačenje v nizih.

No, v tretjem delu tekme pa je Murray Berdychu pokazal, da nima kaj iskati v tretjem polfinalu turnirjev za veliki slam. Furiozen začetek mu je prinesel 4-0, v prvih dveh igrah pa ni izpustil niti točke. Set se je končal s 6-1.

4. niz je bil bolj izenačen. Čehu je uspelo izničiti zaostanke 0-3, negotovost niza pa se je končala po tajbrejku, ki ga je Britanec dobil z 9-7. Podaljšana igra je bila na začetku v rokah Tomaša Berdycha, a je prednost 4-1 počasi zapravil z nevsiljenimi napakami. Na koncu jih je v statistiko vpisal kar 64 (Murray 20).Lle nekaj več winnerjev Čeha seveda ni zadostovalo za finale.

"Bilo je brutalno igrati v takšnem vetru, težko bi to opisal. Žogica se je včasih naenkrat ustavila, ali pa se je odbila povsem v drugo smer. Zelo težko je bilo servirati. Nisem poskušal dosegati asov, ampak sem le poskušal zadeti servisno polje, saj je bilo težko kontrolirati 2. servis. Mislim, da so to do sedaj najtežji pogoji v katerih sem igral," je po zmagi dejal Andy Murray!

"Ob Andyju je bil tudi veter moj nasprotnik. Zelo je vplival na moj servis, saj si visoko mečem žogico. Če ne dosegam lahkih točk na moj servis, potem to ni moja prava igra. Nisem se mogel prilagodoti pogojem. Danes sem verjel, da lahko zmagam, a je veter odpihnil moje sanje," se je pritoževal Tomas Berdych!