Federer odpisal trdoživega Medjugorca in si 10. zapored priigral zaključni masters!

03.09.2011
NEW YORK, ZDA - 3. igralec sveta in petkratni zaporedni zmagovalec turnirja za veliki slam (2003-2008) v New Yorku Roger Federer, je v 3. krogu po štirih nizih izločil Hrvata Marina Čilića. Rezultat 6-3, 4-6, 6-4 in 6-2.

Hrvat Marin Čilić je v 2. krogu osmešil tekmeca (Bernarda Tomića), zato je bilo jasno, da se bo dobro upiral Švicarju Rogerju Federerju ter mu grenil vstop v 4. krog ali osmino finala.

No, Medjugorec je vse to upravičeval vse do skorajšnjega konca 3. niza, ko je v zaključku izgubil servis, s tem pa posledično tudi dvoboj. V 9. igri 3. niza se je obračun prelomil v korist Švicarja, ki je nato v 4. nizu že po pred drugo izmenjavo prišel do odvzema servisa, ki ga je obdržal do konca.

Federer je še tretjič ugnal varovanca Boba Bretta v treh medsebojnih tekmah, čeprav je pred dvobojem rekel, da so možnosti 50:50. In prav je imel. Odločale so malenkosti. V prvem nizu je 30-letni Baselčan izkoristil eno priložnost za brejk od dveh medtem, ko je Čilić zapravil vse tri. Hrvat mu ni ostal dolžan in je v drugem delu igre strl servis Federerja proti koncu ter izenačil v nizih, tretjega pa sta odprla z brejkoma na obeh straneh. Odločilni trenutek je prišel v 9. igri, ki je pripadla Federerju, brejk pa je v naslednji potrdil za vodstvo 2-1 v 'setih'. V 4. nizu je Hrvat imel nekaj možnosti, še posebej v 6. igri, ko se mu je ponudila vrnitev v igro. Po izgubljeni priložnosti je Čilić klonil takoj v naslednji igri. Preveč nevsiljenih napak Čilića, ki so se stopnjevale iz igre v igro, je Federerju omogočilo lahek zaključek dvoboja, ki je trajal 20 minut manj kot 3 ure.

Federer se bo za preboj v četrtfinale pomeril z Argentincem Juanom Monacom, ki je s 3-1 v nizih izločil Tommya Haasa. S končnim zmagoslavjem bi izenačil rekord Andreja Agassija, ki ima na trdi podlagi 46. turnirskih zmag.

Federer že v Londonu na zaključnem turnirju ATP World Tour Finals

Roger Federer se je 10. leto zapored uvrstil na zaključni turnir serije masters, ki bo letos spet v Londonu konec novembra. Po zmagi nad Marinom Čilićem, si je kot 4. zagotovil igranje v O2 Areni. Že pred Švicarjem imajo vstopnico zagotovljeno Novak Djoković, Rafael Nadal in Andy Murray.

Federer je petkrat dobil zaključni turnir. Leta 2002 in 2003 je zmagal v Houstonu, leta 2006 in 2007 pa v Šanghaju. Lani je še petič pokoril konkurenco v Londonu, zato bo seveda letos branil naslov.

Švicarski teniški maestro je tretji tenisač v zgodovini, ki se je najmanj desetkrat uvrstil na zaključni turnir sezone, kjer igra najboljših osem. Pred njim sta le Ivan Lendl (12) in Pete Sampras (11).

Ko je Federerju stekel servis, je imel veliko lažje delo

Kar dve predaji v prvih treh dvobojih dneva

Še pred porazom, sta danes predala svoja obračuna eden od tihih favoritov Tomas Berdych in pa Marcel Granollers.

Srb Janko Tipsarevič je zansljivo vodil proti Čehu, ki mu je pri 4-6, 0-5 predal zaradi poškodbe. Parvzaprav je Janko Tipsarević nočna mora Tomasa Berdycha - kjerkoli se srečata ga izloči. Tako je bilo tudi v 3. krogu OP ZDA. Roko na srce, Janko danes ni uspel dotolči nasprotnika, saj je tekmec prej predal, a vseeno. Srb je izkoristil prvo brejk priložnost v dvoboju za 5-4, v naslednji igri pa po 43 minutah povedel v nizih. V nadaljevanju je izkoristil slabo gibanje Čeha po igrišču, prišel kar do treh brejkov, šele potem pa je Berdych spoznal, da nima smisla nadaljevati in se blamirati. Čeh je predal že polfinale Cincinnatija Novaku Djokoviću, danes pa še drugemu Srbu.

Tipsarevič proti Berdychu ni izgubil še nikoli ter drži rezultat 4-0. Če smo bolj  natančni se to nanaša na ATP turnirje, je pa 25-letni Čeh dobil dva dvoboja na turnirjih serije challenger. Naslednji nasprotnik Janka bo Juan-Carlos Ferrero (105. na ATP). Španski teniški veteran je prav tako prišel v 4. krog po predaji nasprotnika, ki je tudi nejgov rojak. Prvi niz je s 6-1 pripadel nekdanjemu prvemu tenisaču sveta, pri 4-3 zanj pa je 31. nosilec Marcel Granollers predal.

Še nikoli v odprti dobi tenisa se ni zgodilo, da bi v atko zgodnji fazi tekmovanja bilo toliko predaj. Na letošnjem US Opnu je prišlo že do 14 predaj, kar je rekord vseh časov na grand slamih.

Tipsarević je nočna mora za Berdycha

Ukrajinec Aleksander Dolgopolov, ki je letos slavil na umaškem ATP turnirju, je po izgubljenem prvem nizu prestavil na višji nivo ter izločil velikana Iva Karlovića, Argentinec Juan Monaco pa je ustavil nemškega veterana Tommya Haasa. Maratonske tri nize sta igrala Južnoafričan Kevin Anderson in Mardy Fish. Slednji, ki je na OP ZDA postavljen za 8. nosilca, je vnovčil zmago po treh zaporednih nizih, a so vsi skupaj trajali kar 3 ure in 20minut. Fish je najboljši ameriški tenisač in tudi zmagovalec serije ''US Open Series''. Če bi mu uspelo slaviti na letošnjem OP ZDA, bi za nagrado dobil še dodatek v višini 1 miljon USD ter bi postal igralec, ki je na enem turnirju pobral največji ček v zgodovini tenisa.

Djoković zlahka preko Davidenka

Novak Djoković je petič zapored prišel najmanj v osmino finala zadnjega turnirja za grand slam v sezoni. Rutisnko in brez večjega napora je 1. igralec sveta preskočil še eno oviro. Njegova žrtev je bil Nikolaj Davidenko, rezultat pa se je glasil 6-3, 6-4 in 6-2. Za Noleta je bila to 60. zmaga v sezoni, naslednji njegov tekmec pa bo Ukrajinec Aleksander Dolgopolov, s katerim še ni imel priložnost igrati.

Sam konec dvoboja je Nole začil s plesom pri mreži. Zaželel si je glasbo in organizatorji so mu ustregli s 'komadom' "Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)" skupine C&C Music Factory.