Potočnikova ostaja pri dveh naslovih

08.04.2018
ANTALYA, TURČIJA - Slovenska teniška igralka Nina Potočnik je izgubila finale na ITF turnirju v Turčiji.

21-letna Nina Potočnik ostaja pri dveh kariernih naslovih, ki jih je osvojila lani, saj je danes v beležko dodala še enega v vrsti finalnih porazov. Žal se ji ni uspelo dokopati do zmage na 15,000 USD vrednem ITF turnirju v Antalyi, ki se je odvijal na peščeni podlagi.

Ptujčanka, 457. igralka sveta, je bila 3. nosilka, do finala pa se je praktično sprehodila, saj nobena nasprotnica ni uspela ujeti več kot tri igre v nizu. V velikem finalu se je Nina spopadla s sedmopostavjeno Varvaro Flink (689. na WTA) iz Rusije ter klonila s 6-4, 6-4.

Dvoboj je trajal1 uro in 35 minut, videli smo 10 brejkov, 6. na strani 21-letne Rusinje, ki je na koncu osvojila tudi 12 točk več (72:60). V 1. nizu je Nina vodila 3-1 in 4-2, pa je tekmica preobrnila potek, v drugem pa je bil niz treh zaporedno osvojenih iger po zaostanku 2-3 Rusinji dovolj, da se je razveselila druge lovorike v karieri. Prvo je dvignila lani, prav tako na turnirju v Antalyi.