Bedene blizu, a Tsonga je zdržal ter slavil v domačem Metzu

22.09.2019
METZ, FRANCIJA - Jo Wilfried Tsonga je preprečil zgodovinsko zmago na ATP turnirjih za slovenski moški tenis.

30-letni Aljaž Bedene (76. na ATP) je fantastičen teden na ATP turnirju v Metzu končal kot finalist. Blizu je bil prvi zmagi na ATP turnirjih, tudi prvi za slovenski moški tenis, vendar je domači adut Jo Wilfried Tsonga koncu po skoraj treh urah vendarle slavil s 6-7(4), 7-6(4), 6-3.

Tsonga (61. na ATP) je spisal zgodovino v Metzu, saj je edini,ki je tu slavil štirikrat. Finale je bil tako zgodovinski, tudi če bi zmagal Aljaž, pa bi se zgodovina pisala pri nas. Kakorkoli, Francoz je dvignil drugo letošnjo lovoriko.

34-letni Tsonga nekoč že 5. igralec sveta, je bil izjemen na prvem servisu, saj je izpustil le štiri točke, obdržal je vseh 17 servisnih igre. Odličen finale v katerem je slovenski teniški as pariral domačemu favoritu pove vse o formi Bedeneta. Izmed zadnjih 11 edicij turnirja so jih 9 dobili domačini.

''Mentalno sem bil res močan, ko sem potreboval servis sem ga tudi udaril. Dvoboj ni bil niti slučajno lahek. Aljaž je igral odlično in res sem vesel, da mi je uspelo še enkrat zmagati'', je povedal Tsonga, finalist OP Avstralije 2008. V vitrini ima 18 turnirskih zmag, od tega jih je 10 osvojil na domačih tleh.

Po izjemno tesnem prvem nizu je sledil podaljšek, v katerem je Bedene ušel na 4/0. Izkoristil je napake Tsongaja na forehandu in zasluženo povedel v nizih po eni uri igre. Je pa bil forehand Francoza ključen v drugem tajbrejku, v katerem je uspel poravnati izid in finale odpeljati v 3. niz. Nekaj slabih minut najboljšega slovenskega tenisača v uvodu odločilnega niza in igra brez napake Francoza sta prelomila obračun. Tsonga je dobil uvodnih 14 točk povedel 3-0(30:0) in Bedene je potreboval ''čudež'', da se vrne.

Bedene je igral v četrtem finalu kariere, prvem po lanskem februarju in Buenos Airesu. Žal je tudi tokrat ostal brez velike nagrade, toda ni vrag, da v kratkem pokori vse tekmece na enem od ATP turnejev in spiše zgodovino slovenskega moškega tenisa. Na ATP turnirjih je že nekaj let edini, ki se lahko kosa z najboljšimi na svetu. Definitivno je na tem nivoju daleč najboljši slovenski tenisač, to pa največ šteje.

''V tem tednu sem le dvakrat izgubil servis, verjetno gre za najboljši teden v moji karieri, vsaj kar se tiče serviranja. Imel sem priložnosti, a se žal ni izšlo. Tsonga je odlično serviral, jaz pa sem na brejk žogo v drugem nizu izbral napačno stran. Bilo je blizu, lahko bi šlo na obe strani. Sem razočaran, vse sem dal od sebe, sem pa zadovoljen s tednom, ki je za mano'', pa je povedal Aljaž.