V Metzu ponovitev vsefrancoskega finala izpred dveh let

26.09.2015
METZ, FRANCIJA - Teniški ATP turnir serije 250 v Metzu bo obarvan domače. V finalu se bosta pomerila dva Francoza.

Metz bo zopet dobil domačega zmagovalca. Turnir Moselle Open je bil od leta 2009 do 2013 v francoskih rokah, lani pa je dominacijo prekinil Belgijec Goffin. Minilo je le dve leti, da bomo spet videli vsefrancoski finale in to med dvema istima igralcema.

Gilles Simon in Jo-Wilfried Tsonga sta bila v finalu Metza leta 2013, oba pa sta tu lovoriko osvojila že dvakrat. Pred dvema letoma je zmagal Simon.

Gilles Simon, sicer 2. nosilec, je v polfinalu s 6-4, 6-4 prekočil Slovaka Martina Kližana. Slednji je med štiri najboljše prišel po težkem četrtfinalnem obračunu s Špancem Garcia-Lopezom, več sreče pa je v četrtfinalu imel Philipp Kohlschreiber, ki je napredoval po predaji 1. nosilca Stana Wawrinke. No, Nemcu pa predzadnji skok, uvrstitev v finale ni uspela. Od njega je bil boljši tretjepostavljeni Jo-Wilfried Tsonga s 6-3, 6-4.

Tsonga je že četrtič v finalu v zadnjih petih letih, lovil pa bo 12. lovoriko v karieri. Zanj je to skupaj 21. finale. Zanimvo bo predvsem tudi za to, ker bi Tsonga na 2. mestu francoskih zmagovalcev v odprti dobi tenisa ujel prav Simona in Gasqueta, prepričljivo pa je še vedno vodilni Yannick Noah (23).