Bedene iztisnil zmago v 1. krogu Challengerja v Banja Luki!

09.09.2014
BANJA LUKA, BIH - Več kot 2 uri je potreboval Aljaž Bedene, da se je kot branilec naslova prebil čez uvodni krog ATP Chalengerja v Banja Luki.

Kar dobro je v uvodnem krogu Challengerja v Banji Luki (64,000 €) Aljaža Bedeneta namućil 298. igralec sveta Valerij Rudnev. No, na koncu je Ljubljančan izkušeno dokončal tekmo z zmago s 6-4, 4-6 in 6-2 ter kot branilec naslova in 4. nosilec ostaja v žrebu.

25-letni Bedene je ta teden 125. tenisač sveta, na banjaluškem pesku pa je rutinisko dobil 1. niz z leto starejšim Rusom. Odično je igral na 1. servis, na katerem je izgubil le eno točko, V nadaljevanju je borbeni Rus osvojil celo niz, ko je potrdil zadnji brejk, toda odločilni 'set' je Bedene odigral tako kot zna in se od njega pričakuje. Tekmecu ni dovolil nobenih 'neumnosti', mu dvakrat odvzel začetni udarec, sam pa v tem elementu ohranil čisto statistiko. Pokazal je, da ni kar tako višje na lestvici os Rusa.

Tudi v 2. krogu bo Aljaž favorit na papirju, pomeril se bo proti zmagovalcu nemškega dvoboja Nils Langer - Yannick Maden.