Bedene ob 25 asih in 15 'dvojnih' izpadel v kvalifikacijah Indian Wellsa

10.03.2015
INDIAN WELLS, ZDA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je garal 'kot konj', na koncu pa ostal praznih rok v kvalifikacijah Indian Wellsa.

Aljaž Bedene (115. na ATP) je izgubil 1. krog kvalifikacij na enem najmočnejših teniških turnirjev sveta. Po skoraj treh urah boja ga je izločil 21-letni Dennis Novikov (256. na ATP). 21-letni Američan, s katerim se je meril prvič, je slavil s 6-7(5), 7-6(5) in 6-3.

Nikakor ne gre Aljažu po dobrem začetku leta, ko je igral kar v finalu ATP Čenaja. Tam ga je ustavil šele Stan Wawrinka.

25-letni Ljubljančan se je zelo veselil nastopa na enem največjih prizorišč sveta v tenisu, tekmec pa je bil primeren. Ni kaj, Aljaž je vihtel lopar po najboljših močeh, imel ogromno priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Novikov, ki je še lani osvajal Futurese, se je veselil največje zmage v letošnji sezoni in tudi ene največjih v karieri.

Uvodni niz bi lahko Bedene končal pred tajbrejkom, saj je vodil 6-5 z brejkom, a je imel tudi Američan žogico za niz, ki mu jo je naš as ubranil. Vse skupaj je nato rešil v podaljšani igri, oba pa sta osvojila enako število točk. V drugem delu je bil naturalizirani Američan (rodil se je v Moskvi) še bolj nevaren. Priigral si je brejk prednosti, imel servis za zmago pri 5-4, vendar se je tokrat rešil Aljaž. Zrcalna slika 1. niza pa je tokrat odšla na stran Novikova. Od 3-5 naprej v 13. igri je vpisal 4 točke zapored in izsilil 3. niz, v katerem pa sta mu uspela dva brejka, Bedenetu pa le eden. Po 2 urah in 54 minutah se je Američan veselil odločilnega kroga kvalifikacij, Bedene pa se je moral zadovoljiti s 1,600 USD, ostal pa je brez točk.

25 asov je zadel Bedene, pa ni bilo dovolj. Ob tem je napravil tudi 15 dvojnih napak, zmage pa ga ja stala predvsem slabša igra na 2. servis. Število točk ob koncu je bilo 130:122.