Bedene po desetih mesecih do prve zmage

18.04.2022
BEOGRAD, SRBIJA - Aljaž Bedene je z zmago odprl ATP 250 turnir v Beogradu.

Aljaž Bedene je lani končal s tekmami že julija po turnirju v Umagu, letos pa bo izkoriščal zaščiteni ranking in se poskusil vrniti med najboljše. Na mastersih v Miamju in Indian Wellsu mu ni uspelo, precej bolje pa kaže v srbski prestolnici, ko je na pesku v 1. krogu s 7-6(4), 4-6 in 6-3 ugnal Kazahstanca Mihaila Kukuškina, sicer povabljenega na turnir.

32-letni Bedene, 164. na ATP lestvici, je z dve leti starejšim tekmecem pred tem igral le enkrat, na trdim podlagi v Irwingu. Leta 2017 je na tistem challengerju zmagal, danes pa je spet premagal Kazahstanca, ki je na podobni poziciji na ATP lestvici.

Dvoboj je bil zelo naporen, trajal je kar 2 uri in 37 minut, uvodni niz pa je bil brez brejkov. Bedene je zapravil štiri priložnosti, Kukuškin eno, podaljšana igra pa je šla na račun Ljubljančana. Kazahstanec je v izenačenem drugem delu izkoristil edino brejk žogo, popeljal tekmo v 3. niz, v katerem pa je bil Bedene boljši in spremenil točke v igre ko je bilo najbolj potrebno.

Zmaga je lepo olajšanje za Aljaža, ki seveda ni pozabil igrati tenisa. Že v 2. krogu pa ga čaka zelo težek nasprotnik, 34-letni Italijan Fabio Fognini, trenutno 62. igralec sveta. Igralca sta se med seboj pomerila že devetkrat, Italijan pa prepričljivo vodi z 8-1. A prav zadnji medsebojni obračun je pripadel Bedenetu. Leta 2018 ga je v Cordobi na pesku prepričljivo premagal.

Serbia Open
Kraj: Beograd (SRB)
Datum: 18.04.2022 - 24.04.2022
Kategorija: ATP 250
Nagradni sklad: 597,900 EUR

PR-Aljaz Bedene (Slovenia) beat WC-Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 7-6(4) 4-6 6-3