Blaž Rola do naslova v Limi v dvojicah!

29.10.2017
Slovenski tenisač Blaž Rola je kljub izpadu v 2. krogu med posamezniki, dvignil zmagovalni pokal v igri dvojic!

LIMA, PERU - 27-letni Blaž Rola (225. na ATP) zadovoljen zapušča Limo. Skupaj z Mehičanom Miguelom Angelom Reyesem Varelo sta pokorila vso konkurenco v igri dvojic na turnirju serije ATP Challenger. Portugalsko-polska naveza Goncalo Oliviera/Grzegorz Panfil je bila nemočna v finalu. Na koncu je bilo 7-5, 6-3 v nizih!

Za Slovencem je naporen teden, saj je med posamezniki moral igrati v kvalifikacijah, ob tem je nastopal še v parih. Skupaj sta si razdelila 3,100$ in osvojila 80 ATP točk!

Blaž Rola bo prihodnji teden igral na ATP Challengerju v Guayaquilu (Ekvador). Žreb mu je že v 1. krogu namenil 4. nosilca, Italijana Marca Cecchinata, igral bo tudi v dvojicah skupaj z Brazilcem Fernandom Rombolijem!

COPA CLARO
Kraj: Lima (Peru)
Datum: 21.10.2017 - 29.10.2017
Nagradni sklad: $50,000

Blaz Rola (Slo)/Miguel Angel Reyes Varela (Mex) beat 4- Goncalo Oliveira (Portugal)/Grzegorz Panfil (Pol) 7-5 6-3