Blaž Rola gladko odpravil Marca Cecchinata v Guayaquilu!

31.10.2017
Slovenski tenisač Blaž Rola je v zadnjem času v solidni formi na peščenih igriščih!

GUAYAQUIL, EKVADOR - 27-letni Blaž Rola (218. na ATP) igra na peščenih turnirjih serije ATP Chellenger v Latinski Ameriki. Tokrat se nahaja v Ekvadorju, kjer je imel v 1. krogu za nasprotnika 4. nosilca, 25-letnega Italijana Marca Cecchinata (102. na ATP). Slovenec je odigral odlično in v 2 nizih opravil z Italijanom. Na koncu je bilo 6-3, 6-2!

V 1. nizu sta bila oba igralca zanesljiva pri servisu, Blaž je izkoristil edino brejk priložnost, Marco ni imel nobene in to je odločilo niz. V 2. nizu je Rola serviral skoraj perfektno, saj je na 1. in 2. servis skupaj oddal le 1 točko. Italijan je bil znova brez brejk priložnosti, Slovenec jih je imel kar 9 in 2 izkoristil. Dvoboj je trajal uro in 5 minut, Blaž je dosegel 6 asov!

V 2. krogu ga čaka domači povabljenec, 25-letni Roberto Quiroz (304. na ATP), na papirju lažji nasprotnik, a potrebna bo polna koncentracija, saj domači igralci vedno lahko presenetijo.

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 6 ATP točk in 850$ denarne nagrade.

Kraj: Guayaquil (EKV)
Datum: 30.10.2017 - 04.11.2017
Nagradni sklad: $50,000

Blaz Rola (Slovenia)  beat 4-Marco Cecchinato (Italia)  6-3 6-2