Blaž Rola izločiil ameriškega najstnika Francesa Tiafoeja v Las Vegasu!

22.10.2015
LAS VEGAS, ZDA - Vodilni slovenski tenisač Blaž Rola se je prebil v četrtfinale ATP Challengerja v Las Vegasu!

25-letni Blaž Rola (130. na ATP) se je v 2.krogu ATP Challengerja v ZDA pomeril z ameriškim upom, 17 letnim Francesom Tiafoejem (228.) in ga premagal po 2 nizih s 6-1, 6-4. Slovenec je slavil po 1 uri in 6 minutah igre!

Blaž je dvoboj tokrat začel na nivoju. Odlično je serviral in nasprotniku ni dopustil niti 1 brejk priložnosti v 1. nizu. Sam je izkoristil 2 od 3 brejk priložnosti in zanesljivo povedel v nizih. V 2. nizu sta bila igralca bolj izenačena. Rola je dosegel 2 brejka, Frances enega. 8. igra je bila morda odločilna, saj je Slovenec rešil zaostanek s 15:40 na svoj servis in povedel s 5-3. Do konca je potekalo vse normalno, kar je pomenilo zmago Blaža!

Blaž Rola je osvojil najmanj 15 ATP točk in 1.460$!

Rola se bo v četrtfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med rojakom Grego Žemljo in 17-letnim Američanom Taylorjem Fritzom. Ponoči sta v 1. krogu parov izpadla Blaž Kavčič in Grega Žemlja!