Blaž Rola oddal niz, a se zanesljivo uvrstil v četrtfinale Sibiuja!

19.09.2019
Slovenski tenisač še vedno niha v igri vendar je dosegel drugo zmago na ATP Challengerju v Romuniji!

SIBIU, ROMUNIJA - 28-letni Blaž Rola (133. na ATP) je 2. nosilec ATP Challengerja v Romuniji in to vlogo zaenkrat upravičuje kljub težavam. V 3. krogu je igral proti 25-letnemu Srbu Peđi Krstinu (199. na ATP) in ga premagal s 6-1, 3-6, 6-1 v nizih.

Slovenec je bil suveren v uvodnem nizu. Na svoj servi ni ponudil brej priložnosti, sam je izkoristil 2 od 4 ter povedel v nizih. Namesto da bi nadaljeval v podobnem slogu je v 2. nizu padel iz ritma. Srb je začutil priložnost, en brejk je bil dovolj za izenačenje v nizih. V odločilnem 3. nizu se je znova zbral in z identično igro kot v prvem nasprotniku prepustil le častno igro. Vse skupaj je trajalo uro in 35 minut!

V četrtfinalu se bo prvič pomeril s še neuveljavljenim 21-letnim Alexom Molčanom (396. na ATP) iz Slovaške.

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 15 ATP točk in 1.260€ denarne nagrade!