Blaž Rola preko 4. nosilca do četrtfinala Challengerja v Pragi

28.07.2016
PRAGA, ČEŠKA - Ptujčan Blaž Rola je najmanj četrtfinalist na Challengerju v češki prestolnici. V 2. krogu je na kolena spravil četrtopostavljenega Jozefa Kovalika.

Blaž Rola (182. na ATP) je preobrnil tekmo v 2. krogu 42,500 evrov vrednega Challengerja v Pragi. 25-letnik je s turnirja vrgel 4. nosilca iz Slovaške Jozefa Kovalika, trenutno 123. igralca sveta. Bravo!

Rola je po 2 urah in 8 minutah dobil obračun z dve leti mlajšim tekmecem s 4-6, 6-3, 6-4.

Blaža bomo videli tudi avgusta v Portorožu, današnja zmaga in dobri rezultati v Pragi pa so dobra napoved. Oba sta odlično igrala na svojejm servisu, večinoma sta ga držala v svojih rokah, kar je na pesku precej težje. Tekmo je bolje odprl Slovak, dvakrat je vzel začetni udarec in tudi dobil ta del. No, Rola je udaril nazaj. V 2. nizu je izkoristil edino ponujeno priložnost za brejk, sam ubranil 4 žogice nasprotniku ter zadržal svoj začetni udarec. Podobno zgodbo je spisal v 3. nizu in se veselil uvrstitve med osem najboljših. Zadel je 11 asov, super se je soočil s priložnostmi za odvzem servisa in ugnal slovaškega tekmeca v prvem medsebojnem obračunu kljub eni osvojeni točki manj.

Z današnjo zmago se mu je na papirju tudi odprl žreb. Naslednji nasproti mreže bo Vladimir Ignatik, 26-letni Belorus, ki je na 292. mestu ATP lestvice, nikdar pa ni bil v TOP100. V edinem odigranem dvoboju med seboj je pred dvema letoma v Trnavi (Challenger) zmagal Rola.