Blaž Rola presenetil domačina v Las Vegasu!

23.10.2018
Slovenski tenisač se je v zadnjem času pripravljal v Ljubljani za zaključek letošnje sezone, ki mu ni prinesla veliko veselja!

LAS VEGAS, ZDA - 28-letni Blaž Rola (262. na ATP) se je po premoru od tekmovanj odpravil čez veliko lužo v ZDA. Žreb mu je na 50,000$ vrednem ATP Challengerju v Las Vegasu namenil 6. nosilca, 22-letnega domačina Noaha Rubina (129. na ATP), ki je bil favorit na papirju. Slovenec je kljub nihanju v igri slavil s 6-3, 1-6, 6-1 in presenetil nasprotnika!

V celotnem dvoboju sta bila oba igralca zelo dobra pri servisu, po 2 x sta izgubila začetni udarec, le da je Blaž bolje razporedil brejke. Od 7 priložnosti je izkoristil 2, eno v 1. in eno v 3. nizu, Noah je ostal brez priložnosti za brejk. V 2. nizu je sicer realiziral obe priložnosti, Rola je bil brez, a na koncu je bilo to premalo za zmago. Blaž je dosegel kar 15 asov in ni naredil dvojne napake. Dvoboj je trajal uro in 35 minut!

V 2. krogu ga čaka še en Američan, 23-letni Thai-Son Kwiatkowski (359. na ATP), ki še ni imel vidnejših rezultatov v dosedanji karieri. Tokrat bo favorit na papirju naš igralec.

Blaž Rola je osvojil najmanj 6 ATP točk in 860$ denarne nagrade!