Blaž Rola v 2. krogu Challengerja v Čenaju!

04.02.2014
ČENAJ, INDIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je na indijski turneji serije Challenger. Ta teden je njegova prva postaja Čenaj, začel jo je z zmago.

Po izjemno uspešneih nastopih na Grand Slamu v Melbournu se je 23-letni Blaž Rola (152. na ATP) odpravil na Challenger turnirje v Indiji. Da bi se kar najbolje pripravil na njih, je izpustil nastop za reprezentanco, v Čenaju, ATP Challengerju z nagradnim skladom 50,000 USD pa je kot 3. nosilec začel z zmago nad Argentincem Agustinom Velottijem.

Rola in Velotti (216. na ATP) sta se lani že pomerila na Challengerju v Buenos Airesu (finale), kjer je dve leti mlaši Argentinec zmagal, tokrat na trdi podlagi pa je Ptujčan pokazal svojo dobro pripravljenost in slavil s 7-5, 7-6(5).

Ptujčan in Južnoameričan sta imela trd in tesen obračun, toda Slovenec je imel ob koncu vedno odgovor več od tekmeca. Skupaj sta prišla do 21 brejk priložnosti, od tega je Rola trikrat vzel servis v 1. nizu in dvakrat v drugem. Slednji se je odločal v tajbrejku, kjer je Blaž ohranil mirno kri in zaključil preden bi se tekma prevesila v morebitni 3. niz. V 2 urah in 2 minutah igre je Rola dobil 91 točk (Velotti 83), razmerje v asih pa je bilo 8-7 v korist Ptujčana.

V 2. krogu bo njegov nasprotnik Rus Aleksander Kudrijavčev.