Blaž Rola ni prišel do prvenca v Rio de Janeiru!

11.08.2013
Slovenski teniški igralec Blaž Rola je imel na turnirju serije challenger priložnost, da že v svojem prvem finalu dvigne zmagovalni pokal, a mu to ni uspelo!

RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - 22-letni Blaž Rola(255. na ATP) je na 50,000 USD vrednem ATP Challenger turnirju v Riu, prvič v karieri zaigral v finalu na tem nivoju in v 2 nizih izgubil z 21 letnim Argentincem Augustinom Velottijem s 6:3,6:4!

Po rezultatu sodeč bi pomislili, da je šlo za dokaj gladko zmago Argentinca, a v resnici ni bilo tako. Dvoboj je trajal uro in 37 minut. Slovenec je v obeh nizih po 2 x izgubil svoj servis, sam pa je nasprotniku odvzel le enega v 2. nizu. Velotti je osvojil prvi niz s 6:3 in takoj na začetku 2. niza odvzel servis našemu igralcu. Rola se je vrnil v igro z brejkom in serviral za izenačenje pri zaostanku s 4.5, a ni zdržal pritiska nasprotnika in dvoboj je bil končan.

Blaž Rola si je z nastopom v finalu priigral 48 ATP točk in zaslužil 4.240$. Na najnovejši lestvici ATP bo pridobil lepo število mest in se približal top 200. Slovenec se sedaj seli na drugi konec sveta v Kazan(Rusija), kjer pa ni imel sreče pri žrebu, saj bo v 1. krogu igral s 1. nosilcem Ukrajincem Sergejem Stahovskim(95. na ATP ), ki je nedavno plenil pozornost medijev z zmago nad Rogerjem Federerjem v Wimbledonu. Morda bo pa sedaj podobno uspelo Blažu... ?