Blaž Rola v četrtfinalu Bratislave!

20.06.2019
BRATISLAVA, SLOVAŠKA -Slovenski teniški igralec je dobil 2 zaporedna dvoboja na Slovaškem!

28-letni Blaž Rola (174. na ATP) se je znova vrnil na peščeno podlago, kjer mu zaenkrat dobro kaže. V 1. krogu ATP Challengerja na Slovaškem je bil kot 6. nosilec prost. V 2. krogu je premagal 24-letnega Nemca Benjamina Hassana (303. na ATP) s 6-3, 6-4 v nizih!

V 1. nizu nista igrala na visokem nivoju, a je imel Blaž veliko več brejk priložnosti, izkoristl je dve, Benjamin eno. V 2. nizu sta dobro držala servis, edino brejk priložnost je imel Rola in jo je tudi realiziral ter slavil po uri in pol borbe!

V 3. krogu se je pomeril s 26-letnim Rusom Aleksejem Vatutinom (206. na ATP) s katerim sta edini dvoboj do sedaj odigrala lani v 1. krogu kvalifikacij Wimbledona. Dobil ga je Blaž s podobnim izidom kot danes. Tokrat je zmagal po nizu zaostanka, na koncu je bilo 4-6, 6-4, 6-3

V tem dvoboju sta v 1. nizu oba zelo dobro servirala, Blaž je nasprotniku ponudil le eno brejk priložnost, ki jo je slednji izkoristil, sam ni nobene od dveh in znašel se je v zaostanku niza. Nivo igre je padel v 2. nizu, Rus je kar 3x izgubil svoj servis, odločilni je bil tisti pri zaostanku s 4-5. V 3. nizu je imel še naprej pobudo Slovenec in je po malo več kot 2 urah igre dvoboj zaključil v svojo korist!

V četrtfinalu bo igral proti 28-letnemu Američanu Mohamedu Safwatu (243. na ATP). V edinem medsebojnem dvoboju je lani v 1. krogu kvalifikacij Rolan Garrosa zmagal Egipčan v treh nizih. Letos se na ATP Challengerjih igra krog več kot v prejšnjih letih!

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 17 ATP točk in 1,850€ denarne nagrade!