Blaž Rola v uvodu kvalifikacij Melbourna odpravil kar nekdanjega člana TOP10

11.01.2021
DOHA, KATAR - Blaž Rola je sanjsko začel kvalifikacije Odprtega prvenstva Avstralije.

V 1. krogu kvalifikacij OP Avstralije, ki jih moški del igra v Dohi v Katarju, je Blaž Rola po dveh nizih ustavil Latvijca Ernestsa Gulbisa, pred sedmimi leti tudi člana elitne deseterice na ATP lestvici.

30-letni Blaž Rola (154. na ATP) je dve leti starejšega Gulbisa ugnal s 7-6(2), 6-3 in vpisal lepo zmago. Tekmec je sicer za njim na ATP lestvici, saj je 185. igralec sveta, a gre za odličnega tenisača, ki nikoli ne veš kdaj bo udaril in pokazal svoje razkošno znanje. Lani je igral med 32 najboljšimi v Melbournu, kar je njegov najboljši rezultat na prvem turnirju velike četverice v sezoni.

Oba sta dokaj suvereno igrala na servisne igre v 1. nizu, saj ni bilo brejkov. Nekaj iger je bilo tesnih, a vseeno sta morala v podaljšek, v katerem je Ptujčan povedel 4/1 in 6/2 ter dobil prvi del. Peta igra 2. niza je Roli prinesla vodstvo po brejku. Le tega je dobro ohranil do konca, še več, v 9. igri je Gulbis še enkrat izgubil začetni udarec in vsega je bilo konec po 1 uri in 49 minutah. Slovenec je dobro igral na začetnem udarcu, izkoristil dve žogi za brejk od sedmih, Gulbis je imel le eno priložnost in še to je zapravil. Med seboj sta igrala drugič, po zmagi Gulbisa leta 2015 v Montrealu pa je sedaj razmerje moči izenačeno na 1:1.

Rola je zadnji nosilec v kvalifikacijeh (32), v 2. krogu ga čaka obračun s 26-letnim Francozom Mathiasom Bourguejem, 214. igralcem svetovne teniške lestvice. V statistiki imata eno medsebojno tekmo, leta 2018 jo je na Challengerju v Las Vegasu dobil slovenski teniški as.

Blaž Rola najboljši rezultat v Melbournu drži iz debija leta 2013, ko je iz kvalifikacij prišel do 2. kroga glavnega dela in tam klonil proti Slovaku Martinu Kližanu.