Blaž Rola znova psihično klonil v ključnem trenutku!

02.08.2019
Slovenski tenisač ni upravičil statusa 1. nosilca na ATP Challengerju v Španiji!

SEGOVIA, ŠPANIJA - 28-letni Blaž Rola (145. na ATP) se je poslovil v četrtfinalu ATP Challengerja v Segoviji, ki se igra na trdi podlagi. 23-letni Francoz Hugo Grenier (487. na ATP) brez vidnejših rezultatov v dosedanji karieri kar ja razvidno tudi iz položaja na ATP lestvici, se je pokazal kot pretrd oreh za našega igralca. Po 2 urah in 45 minutah igre se je veseli zmage s 6-7(5), 7-6(8), 6-4 v nizih!

Francoz igra na tem turnirju svoj najboljši tenis in tako je bilo tudi v 1. nizu. Blaž si je sicer priigral 7 brejk priložnosti, a je 196 cm visoki nasprotnik vse anuliral, večinoma z asi, kar 13 jih je dosegel v uvodnem nizu. Sam je imel dve brejk priložnosti, ostali sta neizkoriščeni. V podaljšani igri je bilo tesno, Rola je slavil s 7-5 in dobil niz.

V 2. nizu sta bila še bolj zanesljiva na svoj servis, edino brejk priložnost je imel Blaž, a je ni realiziral. Sledila je podaljšana igra, kjer sta bila tudi zelo izenačena. Blaž je imel servis pri zaostanku z 8/9 in ga zapravil. To je pomenilo izenačenje v nizih.

V odločilnem nizu je imel Hugo brejk priložnost za vodstvo z 2-1 toda Rola se je rešil ter sam povedel 2-1 in imel potem vodstvo z 0:40 na servis Francoza. Priložnost je izkoristil za 3-1. To je bil prvi brejk v dvoboju in glede na potek igre se je zdelo, da je Slovenec prišel do odločilne prednosti za zmago, vendar ni bilo tako. Rola je v trenutku zaostajal s 15:40 in Grenier je prišel do ribrejka. Do 4-4 sta oba dobivala servise, nato je Blaž zlahka zapravil svojega in Francoz je zadnjo igro odserviral kot top10 igralec brez izgubljene točke ter dobil niz s 6-4. Rola nikakor ne more odigrati turnirja brez nihanja v formi, večinoma je to posledica premalo samozavesti. Tu je bila lepa priložnost za osvojitev turnirja, saj sedaj med polfinalisti ni niti enega igralca pod 230. mestom na ATP lestvici, dva sta celo nad 400. mestom.

Blaž Rola si je priigral 17 ATP točk in prejel 1,850€ denarne nagrade!