BMW Open presenetljivo v roke kvalifikantu Martinu Kližanu!

04.05.2014
MÜNCHEN, NEMČIJA - Slovak Martin Kližan je kot kvalifikant dvignil pokal na ATP250 teniškem turnirju v Münchnu. V finalu je preobrnil dvoboj in premagal prvega favorita Fabia Fogninija.

Martin Kližan je prvi kvalifikant v letu 2014, ki je osvojil ATP turnir. V finalu peščenega ATP250 turnirja v prestolnici Bavarske, je po izgubljenem uvodnem nizu reprezentiral izjemen tenis in premagal 1. nosilca Fabia Fogninija z 2-6, 6-1, 6-2.

Trenutno 111. teniški igralec sveta, ki je na lestvici ATP skoraj sto mest za Fogninijem, je v finalu prikazal super predstavo in po 89 minutah v zrak dvignil drugo karierno lovoriko.

Levoroki Slovak je z bliskovitimi forehandi in spretnimi dropshoti 'raztrgal' Italijana, ki je kot peščeni specialist gladko dobil 1. niz. Ja, videti je bilo, da bo Fognini upravičil status prvopostavljenega v Münchnu, a je Kližan obrnil tablico na semaforju in nadigral favoriziranega tekmeca. V drugem nizu je Slovak, ki je v polfinalu izločil branilca naslova Haasa, dvakrat vzel servisno igro Italijanu, ki je v 3. nizu spet pokazal svoj temperament, ko je v 2. igri razbil lopar in si prislužil kazensko točko. Kližan je ohranil mirno kri, prav nič ga ni zmotilo vedenje nasprotnika ter je tekmo brez skrbi preipeljal do zmagovitega konca.

Slovak je lani zaradi poškodbe zapestja močno zdrsnil po lestvici, a se sedaj vrača skozi velika vrata. ''Sedaj je moje ime na steni zmagovalcev'', je povedal zadovoljen Slovak, ki je v zadnjih devetih dneh igral osem tekem in vse dobil. ''Bila je nora tekma. Nisem bil najbolj fit po vseh teh tekmah, a sem se boril kolikor sem mogel. Zelo sem srečen, da sem končal kot zmagovalec turnirja''.

24-letni Bratislavčan je bil lani že 26. igralec sveta, po poškodbi zapestja pa se spet vrača v vrh. Dokaz je naslov na ATP turnirju v Münchnu

Francoz Nicolas Mahut je lani junija zadnji dobil turnir serije ATP kot kvalifikant. Še nekoliko dlje pa moramo pogledati na listo prvakov, ki so dvignili lovoriko kot tenisači izven TOP100. To je pred Kližanom uspelo Ivu Karloviču lani v Bogoti. Hrvat je takrat slavil kot 155. igralec sveta.