Če ne gre na pesku, 'gre na travi'. Rafael Nadal je zmagovalec prvega turnirja na travi v Stuttgartu!

14.06.2015
STUTTGART, NEMČIJA - Španec Rafael Nadal, sicer kralj peska, je zmagovalec prvega ATP turnirja v Stuttgartu na travi, za posladek pa je prejel za nagrado tudi luksuzni model Mercedesa.

29-letni Rafael Nadal se je prvič po štirih letih uvrstil v polfinale in finale travnatih turnirjev in v boju za lovoriko ni zatajil. Dvakratni prvak Wimbledona je v finalu pokala Mercedes z nagradnim skladom 575,000 USD premagal Srba Viktorja Troickega s 7-6(3), 6-3.

Nazadnje je na travi Majorčan dvignil lovoriko na Wimbledonu 2010, ko je po treh nizih premagal T.Berdycha. V letošnji sezoni mu ni šlo po načrtih, še več, na pesku, z izjemo manjšega turnirja v Južni Ameriki, ni osvojil ničesar, kot devetkratni zmagovalec Roland Garrosa pa je letos klonil v četrtfinalu proti kasnejšemu finalistu Novaku Djokoviču. No, Rafa je nekaj samozavesti pridobil na travnatem turnirju v Stuttgartu, kjer je dvignil pokal dvakrat, a takrat še na peščeni podagi, leta 2005 in 2007.

Rafa Nadal je dobil še peti medsebojni obračun z Viktorjem Troickim. Španec je na travi spet slavil po petih letih.

Španec je Srbu ponudil le eno priložnost za brejk, že v 2. igri uvodnega niza, sam pa tudi edino priigrano izkoristil v sredini 2. niza, povedel 4-1, kar je bilo dovolj za zmago. 1. niz je Španec dobil po tajbrejku.

Finale je bilo tesno, o tem priča tudi priložnost Troickega v zadnji igri, ko je rešil dve zaključni žogici, pri 40:40 pa zgrešil 'čisto' žogo za viner in morebitno brejk priložnost in vrnitev v tekmo. Nadal je to takoj kaznoval in se veselil, po tekmi pa srbskemu tenisaču čestital za odlično igro.

Nadal kljub slavju v Stuttgartu ostaja na 10. mestu ATP lestvice. Vpisal je četrti naslov na turnirjih s travnato podlago, kar ga med aktivnimi igralci uvršča na 4. mesto. Največ lovorik na zelenici ima Roger Federer (14), sledi Lleyton Hewitt (8), tretji je Andy Murray (5).