Peščeni teniški čarovnik Nadal z 8. naslovom na Roland Garrosu spisal zgodovino tenisa!

09.06.2013
PARIZ, FRANCIJA - Teniški svet vse do danes ni poznal junaka z osmimi naslovi na turnirjih za grand slam. Španski teniški matador, kralj peščene podlage Rafael Nadal je poskrbel, da je padel eden največjih rekordov v zgodovini tenisa. Na Roland Garrosu je še osmič dvignil pokal mušketirjev in svoje ime zapisal med 'nesmrtne'.

27-letni Majorčan je že sedaj legenda belega  športa. Na osrednjem terenu Philippe Chatrier v Parizu, kjer poteka peščeni teniški turnir za  grand slam, je še osmič dvignil pokal in postal edini, ki je osemkrat zmagal na enem od  turnirjev velike četverice. Sedaj ponosni lastnik 12. naslovov turnirjev za veliko nagrado  (8x  Roland Garros, 2x Wimbledon, 1x  OPAvstralije, 1xOP ZDA) je v nedeljskem vsešpanskem finalu OP Francije suvereno opravil s tekmecem in prijateljem Davidom Ferrerjem. Vse skupaj je končal po treh zaporednih nizih s 6-3, 6-2, 6-3.

Jasno je bilo, da je bil polfinale med kraljem Roland Garrosa Nadalom in 1. tenisačem  sveta Djokovičem finale pred finalom. Epski petkov obračun je po 4 urah in 40 minutah pripadel Špancu, ki je  tako tlakoval pot k neverjetni 8. zvezdici na rdečem pariškem pesku.

Finale so za nekaj minut prekinili tudi protestniki z vzkliki, našel pa se je celo nekdo, ki je do terena prišel z baklo. Že pred začetkom dvoboja so s stadiona Philippa Chatrierja odstranili dva protestnika. Protesti so se odvijali tudi na igrišču Suzanne Lenglen, kjer so potekali dvoboji legend. Po zadnjih informacijah naj bi šlo za proteste zoper prejšnji teden sprejeti zakon o istospolnih porokah.

'EL MAGO' ali po naše čarovnik na peščeni podlagi je  spisal zgodovino grand slamov. Le kaj je uspelo  Majorčanu po groznem lanskem drugem delu sezone, ki jo  je izpustil zaradi poškodbe kolen. Sedem mesecev je  bil  odsoten s teniških terenov, se vrnil po avstralski turneji in prav na  vsakem od odigranih turnirjev prišel do finala. 9 turnirjev, 7 naslovov, presenetil  ga je le Horacio Zeballos v finalu Vina Del Mara in Novak  Djokovič, ko mu je prekinil osem zaporednih naslovov v Monte Carlu. V hramu   peščene podlage ima Rafa en samcat poraz (59-1), ki ga je doživel leta 2009 v 4. krogu  (Soderling). Ja, ni ga junaka, ki bi bil blizu Nadalu na pesku - peščeni kralj ostaja peščeni kralj za vedno.

Osem let nazaj je takrat še najstnik iz Majorke  prvič osvojil pokal mušketirjev. Danes jih ima v roki OSEM, res izjemna bera kralja peska Rafaela Nadala

Osem let nazaj je takrat še najstnik iz Majorke prvič osvojil pokal mušketirjev. Danes jih ima v roki OSEM, res izjemna bera kralja peska Rafaela Nadala

Finale so začinili tudi protestniki. Eden se je celo prebil na igrišče z baklo

Ni se veliko namučil Nadal v 24. medsebojnem dvoboju z rojakom. Majorčan je takoj pokazal, kdo bo vodil igro v letošnjem finalu OP Francije. Že v 3. igri je prišel do brejka, ne glede na Ferrerjev ribrejk, pa je do konca še dvakrat strl servisno igro tekmecu. V 2. nizu, ki so jih obeležili tudi incidenti, je Rafa povedel 3-0, Ferrer, doma iz Valencije je imel štiri priložnosti da se vrne v niz, pa je na koncu na mesto  2-3 na semaforju izpisalo 1-4. Kmalu za tem je bilo jasno, da Nadal ne  bo izpustil iz rok osmega naslova in dominacije na peščenem slamu. V tretjem je le sestavil kocke. Po izmenjavi brejkov je v 8.  igri dokončno potrdil, da mu ni para na pesku, lovoriko pa prejel iz rok najboljšega atleta Usaina Bolta.