Čilić zlomil še Južnija za tretji finale Zagreba!

09.02.2013
ZAGREB, HRVAŠKA - V velikem finalu letošnjega ATP turnirja v Domu sportova se bosta udarila domačin Marin Čilić in Avstrijec Jurgen Melzer.

Avstrijec Jurgen Melzer je v polfinalu premagal Nizozemca Robina Haaseja s 7-6(2), 6-3 ter izboril finale zagrebšega Indoorsa.

4. nosilec bi lahko že prvi niz dobil hitreje, toda izpustil je vse štiri priborjene brejk priložnosti. Kakorkoli, v podaljšani igri je zaigral odlično in tekmecu prepustil le dve točki. Že na začetku drugega dela je prišel do brejka, ki ga je podvojil ter povedel 5-2. Po veliki prednosti se je nekoliko preveč sprostil, pustil, da mu 'tulipan' odvzame servisno igro, a je že v naslednji končal nalogo, ko je izkoristil 4. zaključno žogo. ''Bilo je težko. Dobro sem odigral tajbrejk in to je odločilo. Servis je deloval dobro. Vem, da bi vsi radi v finalu videli Čilića. Kdorkoli bo moj tekmec bo težko'', je povedal Melzer takoj po dvoboju.

Jurgen Melzer je zabeležil 300. zmago v karieri in finale Zagreba

Kasneje se je vse uresničilo po željah domačinov in organizatorjev. 1. nosilec in dvakratni zmagovalec Zagreba Marin Čilić je po 2 urah in pol v polfinalu zlomil Mihaila Južnija, ki je branil naslov.

V 7. igri je prvi prišel do brejka Rus, s tem pa je dobil tudi prednost, da je osvojil 1. niz, čeprav ga je Čilić na kratko ujel. Južni je v naslednji del dvoboja odšel nekoliko poškodovan, Hrvat pa je takoj izkoristil ponujeno priložnost in v 7. igri odvzel servis. Z dobrim serviranjem je hranil vodstvo, dobil niz, v tretjem pa na koncu strl tekmeca za tretji finale pred domačimi gledalci in 16. v karieri.

''Mihail je igral zelo dobro, tu se odlično počuti. Izkoristil sem njegove težave z nogo'', je povedal Čilić, katerega sedaj čaka Melzer. ''Njegova igra mi odgovarja. Imam dober rezultat z njim (6-2), poleg tega včasih igra izjemno, nato pa nepričakovano slabo. Upam, da mi jutri navijači pomagajo do zmage'', je še dodal Medjugorec, ki je na turnirju izločil Žemljo in včeraj Kavčiča.