Črnega niza Polone Hercog ni videti konca!

04.04.2011
MARBELLA, ŠPANIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog nikakor ne more iz krize, ki jo je ujela v letošnji sezoni.

20-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru velja za eno bolj talentiranih na WTA turneji, svojo kakovost pa je dokazovala vse do letošnje sezone, ko se je znašla v krizi.

Na teniškem WTA turnirju z nagradnim skladom 220,000 USD v španski Marbelli, je Hercogova (68. na WTA) po porazu z domačinko Lauro Pous-Tio še tretjič zapored izpadla že v uvodnem krogu (Indian Wells, Miami), v letošnji sezoni pa se ji je to pripetili že sedmič. Edina svetla točka je bil nastop v mehiškem Monterreyu, kjer je prišla do polfinala (izgubila z Jeleno Janković).

Pravzaprav je Štajerka danes doživela kar ponižujoč poraz proti 82. igralki sveta, ki je slavila gladko s 6-1, 6-2 po 1 uri in 9 minutah igre. Sama statistika dvoboja je povsem nepomebna, naj dodamo le, da je Polona imela tri neizkoriščene priložnosti za brejk, šest let starejša tekmica pa je izkoristila 4 od 6. Za Polono je omembe vredna le 4. igra drugega niza, ki je bila od vseh najdaljša in v kateri je prišla do dveh žog za brejk, ki sta ostali brez učinka.

Polona ima letos razmerje zmag in porazov 5-10

S tem porazom bo Polona naslednji ponedeljek še nekoliko padla po računalniški lestvici, saj je lani igrala v 2. krogu.