Odlično! Dalila Jakupovič na WTA turnirju v Bogoti pospravila branilko naslova

11.04.2017
BOGOTA, KOLUMBIJA - Izjemno je začela WTA turnir v Kolumbiji druga Slovenka na WTA lestvici Dalila Jakupovič.

26-letna Dalila Jakupovič (142. na WTA). je v 1. krogu 226,750 USD vrednega peščenega WTA turnirja v Bogoti izločila kar braniko naslova in vpisala eno največjih zmag v karieri.

Po finalu dvojic na WTA turnirju v Monterreyu, je Jeseničanka poskrbela za senzacijo v posamični konkurenci močnega teniškega turnirja v Bogoti. Okitila se je s skalpom branilke naslova Irine Falconi in bo imela priložnost, da se prvič v karieri prebije v četrtfinale. Američanko je razorožila s 6-2, 6-4. Bravo!

Kakšen debi Jakupovičeve na WTA turnirju v Bogoti, ki se bo slovenski Fed Cup reprezentanci priključila po zaključku turnirja. Gladko, brez posebnih težav, je v 64 minutah izločila 103. igralko sveta Irino Falconi, ki je lani dvignila lovoriko, svojo edino. Res je, da vrstnica iz ZDA letos nikakor ne blesti, kar pa je Dalila lepo izkoristila in pokazala, da je z vsako tekmo boljša in boklj izkušena.

V uvodnem nizu je Jakupovičeva prišla do štirih brejkov, v drugem je izkoristila vse tri priigrane priložnosti. Tekmico je nadigrala, agresivnost na drugem servisu ji je prinesla precej točk, predvsem v 1. nizu. Zmaga je več kot zaslužena, ostane le še hrabra pot naprej, do novega kariernega dosežka.

V 2. krogu bo njena nasprotnica zmagovalka obračuna med Francesco Schiavone iz Italije in Romunko Patricio Mario Tig, ki je 6. nosilka.