Daniela Hantuchova ubranila naslov v Pattayi!

12.02.2012
PATTAYA CITY, TAJSKA - Slovakinja Daniela Hantuchova je že drugo leto zapored na vrhu WTA turnirja v Pattaya Cityu, ki se je ta teden igral za denarno pogačo 220,000 ameriških dolarjev.

3. nosilka Daniela Hantuchova je v nedeljskem finalu WTA turnirja serije International na Tajskem premagala Marijo Kirilenko s 6-7, 6-3, 6-3.

Slovakinja, doma iz Poprada, je lani na poti do naslova deklasirala tekmice brez oddanega niza, letos pa je edinega izgubila danes v finalu, ko je Rusinji uspelo dobiti podljšano igro 1. niza. V 3 ure in 14 minut trajajočem finalu, je Hantuchova prevladovala tudi v izgubljenem nizu, saj si je priigrala sedem brejk priložnosti (ena izkoriščena) medtem, ko je Kirilenkova vknjižila edino, ki si jo je priborila.

28-letna Slovakinja je v nadaljevanjuu le še stopnjevala z igro. V drugem nizu je dvakrat odvzela servis tekmici, vajo pa ponovila še v tretjem za končni naslov in ubranitev lovorike. Na koncu je prišla do več asov, manj dvojnih napak, na oba začetna udarca pa je imela boljši izkoristek.

Hantuchova je z zmago nad tri leta mlajšo Moskovčanko povečala medsebojni izid na 5-2, v vitrine pa je pospravila 5. pokal, ki pripada najboljši na WTA turnirju. Zadnja dva prihajata prav iz Pattaye, letos pa je v Brisbanu igrala tudi v finalu.

Poraženka finala Marija Kirilenko bo na svojo 6. turnirsko zmago morala še čakati. Suša, dolga štiri leta, se za Rusinjo tako nadaljuje, je pa zaigrala v prvem finalu po letu 2010, ko ji je to uspelo v domači Moskvi.