Del Potro v Marseillu do 10. naslova v karieri!

26.02.2012
MARSEILLE, FRANCIJA - Argentinec Juan Martin el Potro je osvojil naslov na ATP turnirju v Marseillu, ki se je igral za denarno pogačo vredno 512,750 evrov.

Argentinski teniški zvezdnik Juan Martin del Potro, ki je v Marseillu na dvoranskem turnirju kotiral kot 4. nosilec, je v finalu premagal domačega ljubljenca Michaela Llodro s 6-4, 6-4 in tako dvignil 10. lovoriko v karieri.

'Gaučo' je v dvoboju s servis-volej igralcem v polje zadel 73% prvih servisov, na njih pa je osvojil kar 36 točk od 40. V vsakem nizu je Llodri vzel po eno servisno igro ter dobil finale po 83 minutah igre. S tem je Francoza, ki je slavil v Marseillu leta 2010, premagal še tretjič v treh medsebojnih obračunih.

Za 23-letnika, doma iz Tandila, je to prvi naslov na dvoranskih turnirjih (trikrat je že bil finalist), skupno pa deseti. Po zelo uspešnem letu 2009, ko je prišel do prvega grand slama (OP ZDA) je sezono kasneje imel obilico težav z zapestjem. Zaradi tega je moral na operacijo in v letu 2010 skoraj ni stopil na igrišče. No, povratek izjemnega Argentinca se je začel lani, kjer je že prišel do dveh lovorik ter počasi stopnjeval tudi uvrstitev na ATP lestvici. Nekoč že 4. tenisač sveta, se ta teden nahaja na 10. mestu, v nadaljevanju sezone pa bo očitno eden širših favoritov tudi na mastersih in turnirjih velike četverice.

''Igra Llodre je zelo neugodna. Velikokrat uporablja drop-shote, slajze, zato ni lahko igrati proti njemu'', je povedal Delpo in dodal: ''Vsa finala so nekaj posebnega. V tistem trenutku razmišljaš o marsičemu. V zadnji igri sem bil recimo v zaostanku 0:30. Postal sem nervozen. Razmišljal sem, da nisem naredil dvojne napake že vse od dvoboja z Davidenkom prejšnji teden. Pri 5-4 razmišljaš takšne stvari, potem vidite, da sem bil živčen. Res sem vesel, da sem spet zmagal na turnirju''.

Juan Martin del Potro je vse bližje najboljšim tenisačem sveta. Danes je v Marseillu prišel do 10. turnirske zmage

V finalih ima sedaj Južnoameričan razmerje 10-5. ''Mislim, da sem vedno bližje najboljšim. Prejšnji teden sem ugnal Berdycha, ta teden pa Tsongo. Trenutno sem v Top 10. Še naprej bom trdo in marljivo treniral, korak za korakom, da bom še bližje najboljšim'', pravi Argentinec, ki se je danes spopadel in dobil obračun z Llodro, ki je igral v prvem finalu po dveh letih (Eastbourne). To je bil tretji poraz Francoza iz zadnjih 18 dvobojev na turnirju v Marseillu, kjer se počuti zelo domače. Kako tudi ne, saj ima bučno podporo gledalcev, ki pa danes niso bili dovolj za zmago nad Delpom.

''Juan Martin je danes deloval zelo suvereno. Ni mi dopustil, da ogrozim njegov servis. Res je bil impresiven na začetnem udarcu'', je povedal Francoz po dvoboju.