Djoković, jasno, premagal tudi Ferrerja!

06.05.2011
MADRID; ŠPANIJA - Le kdo lahko ustavi Novaka Djokovića v letošnji sezoni? Super srbski teniški igralec je na masters turnirju v Madridu v četrtfinalu premagal še Davida Ferrerja ter prišel do 30. zmage v letu 2011, v katerem še ne pozna poraza. Naslednji za odstrel je Thomaz Bellucci.

Srbski teniški igralec in 2. na ATP lestvici Novak Djoković je v četrtfinalu turnirja ATP 1000 v Madridu po treh nizih (6-4, 4-6, 6-3) izločil Španca Davida Ferrerja in se uvrstil v polfinale. Za Beograjčana je bila to 30. zmaga v letošnjem letu, s tem pa je tudi prehitel Ivana Lendla na večni lestvici zaporednih zmag od začetka sezone. Nole je v bistvu prišel že do 32. zaporedne zmage, če štejemo še dve iz lanskega leta, ko je dobil posamična obračuna v finalu pokala Davis. V drugem polfinalu se bosta udarila večna rivala Rafael Nadal in Roger Federer.

Novak sedaj napada izjemni rekord Johna McEnroe-ja, ki ima neverjeten niz 42 zaporednih zmag iz začetka sezone 1984, še pred tem pa mora ujeti Bjorna Bjorga, ki mu je leta 1980 uspelo 31. zaporednih zmag na štartu sezone. Njega lahko ujame že jutri.

Srbski tenisač je danes po 2 urah in 28 minutah le zlomil odpor žilavega Španca z 2-1 v nizih, kar pa je bilo povsem pričakovano, saj Ferrer poleg Nadala spada v sam vrh najboljših tenisačev na peščeni podlagi.

Prvi niz se je začel z vodstvom Ferrerja 2-0, vendar je Djoković takoj prišel do ribrejka in z odličnim servisom nizal igro za igro. Zanimiv in komičen vložek se je zgodil v 7. igri. Ferrer je bil pri mreži in bi mogel žogo le 'zabiti' v polje, a je žogico popolnoma zgrešil. Pravzaprav sploh ni vedel kje se nahaja, vendar jo je le nekako spravil v polje nasprotnika, toda Novak jo je ujel in dobil točko. Poglejte si to točko (2:33)

To je bil uvod v novi brejk Djokovića, ki je povedel 5-4 ter niz rutinirano dokončal.

V drugem nizu je Španec dobro kaznoval vse napake Srba ter se vrnil v tekmo, v tretjem pa je bila odločilna 5. igra, ko je Nole izkoristil tretjo žogo za odvzem servisa. V nadaljevanju je le še nadaljeval z odlično igro ter šestič slavil v desetih medsebojnih obračunih.

Novak bo tako v polfinalu igral z Brazilcem Thomazem Belluccijem, ki je lepo presenečnje turnirja v magični kocki, v drugem polfinalu pa bomo videli pravo poslastico, dvoboj med Federerjem in Nadalom.