Caja Magica: Novak pospravil kralja peska Nadala tudi na pesku!!!

08.05.2011
MADRID, ŠPANIJA - Novaaaak Djokoviiiić. Kje so meje super srbskega teniškega asa Novaka Djokovića? Potem, ko je v letošnjem letu osvojil vse kar se je dalo, je v finalu masters turnirja v Madridu pospravil še z vladarjem peska Rafaelom Nadalom.

Novak Djoković je na pesku porazil kralja peščene podlage Rafaela Nadala in mu prekinil niz 37. zaporednih zmag na peščeni podlagi. 7-5, 6-4, rezultat, ki Srba postavlja nad vse v letošnjem letu. Ja, Nole je nesporna številka ena moškega tenisa v letu 2011 in zgleda je le še vprašanje časa, kdaj bo tudi uradno vodilni tenisač sveta.

32. zaporedna zmaga v letošnjem letu, 34. zaporedna skupno - Melbourne, Dubaj, Indian Wells, Miami, Beograd, Madrid.....v večno mesto prihaja 'novi kralj peska' Novak Djoković, ki je danes po tredem boju v finalu turnirja serije ATP 1000 v Madridu premagal še eno veilk oviro, Rafaela Nadala, največjega tenisača na peščeni podlagi v zgodovini belega športa. Rafa je izgubil obračun na 'lešu' po skoraj dveh letih (Roland Garros 2009).

Ena serija se je danes v Madridu morala prekiniti. To je bil niz Nadala na pesku. Novaku Djokoviću so v Madridu ploskali tudi filmski režiser Pedro Almodovar, eden najboljših nogometašev sveta Christiano Ronaldo, šef srbske diplomacije Vuk Jeremić,...

Za Djokovića je bil to 24. turnirski naslov in 8. na turnirjih serije masters, v Madridu pa je zaslužil 590,000 evrov in dobil 1,000 ATP točk, kar pomeni, da je še zmanjšal razliko za vodilnim Nadalom...

Na začetku govora se je predstavil v španskem jeziku: "Buenos dias a todos...oprostite mi, a nadaljeval bom v angleškem jeziku. Rafa, danes nisi imel sreče. Proti tebi vedno igram z zadovoljstvom, ker si velik šampion. Upam, da bo še veliko takšnih dvobojev''.

Nadal je športno čestital zmagovalcu: ''Vse čestitke Novaku za zmago in izjemen turnir. Tu je vedno lepo igrati in naslednje leto se 100% vrnem''.

Novak je kralj (peska)!

Končno, Rafa in Novak sta odigrala fenomenalen dvoboj, takšen kot se je od njiju tudi pričakoval. Prvi niz je začel Djoković kot v transu. Povedel je 4-0 ter poskrbel za šok med madridskimi gledalci. No, Nadal ne bi bil Nadal, če bi se kar tako predal. Vrnil je dva brejka zaostanka ter izničil vso prednot Srba, ki je imel kmalu za tem pri 5-4 kar tri 'set' priložnosti. Izkoristil ni nobene. Vse se je začelo znova, potem pa je Novak dobil kar osem točk zapored za osvojen 1. niz.

Drugi niz se je začel z neverjetno točko (glej video), ki jo je dobil Nadal. Pri 30:0 je lobal Djokovića z udarcem skozi noge in to iz osnovne črte. To je bil veleiki uvod v super niz, v katerem do samega zaključka nismo videli brejka. Pri rezultatu 5-4 za Novaka je Nadal serviral za obstanek v nizu in tekmi ter ekspresno zaostal 0:30, Beograjčan pa si je priigral kar tri vezane žoge za zmago, izkoristil je drugo...in neverjeten niz Novaka Djokovića se nadaljuje.