Djokovič razbil Berdycha kot prvošolčka v finalu Pekinga!

05.10.2014
PEKING, KITAJSKA - Kakšen finale Odprtega prvenstva Kitajske. V njem sta se znašla 1. in 6. igralec sveta, a najbolši tenisač na svetu Novak Djokovič je Čehu odčital lekcijo tenisa kot prvošolčku.

Novak Djokovič je v finalu Pekinga, turnirja serije ATP500, kjer še nikoli ni izgubil, igral s 6. igralcem sveta Tomašem Berdychom, rezultat pa je bil kar naenkrat 6-0, 5-0! Srb je serviral za 5. zaporedni naslov in to za brez izgubljene igre oz.t.i. ''kolo'', pa je Berdych le ušel katastrofi in vzdignil roke v zrak, kot bi dobil Grand Slam.

Sliši se neverjetno, a takšna je bila dominacija izjemnega Srba v finalu 2,5 milijona USD vrednega turnirja v olimpijskem Pekingu, ki ga je že dobil leta 2009, 2010, 2013 in 2013, danes pa po rezultatu s 6-0, 6-2 še leta 2014. Vsakič, ko se je Nole pojavil v Pekingu je tudi zmagal.

Berdych je do žoge za igro prišel le pri 4-0 v 1. nizu, vse ostalo je bilo v rokah neverjetnega srbskega tenisača, ki si je 'privoščil' spodrsljaj takrat, ko je bilo že vse odločeno. Zanimivo je, da je Djokovič dobil 16 medsebojnih tekem od 18 s češkim teniškim akterjem, ki je vedno prišel vsaj do ene igre, danes pa bi lahko dobil dve kravati, ne samo eno.

Finalista letošnjega ATP500 turnirja v Pekingu, toda Čeha Tomaša Berdycha ( v rokah s krožnikom) danes na terenu ni bilo za prepoznati. Za to je zaslužen kralj tega turnirja Novak Djokovič. 5 nastopov in 5 lovorik.

24-0 je razmerje kralja pekinškega turnirja na olimpijskih terenih. ''Če dobro pomislim, je bil to verjetno moj najboljši finale v karieri. Bilo je neverjetno, neverjetno. Še posebej, ker sem nasproti imel Tomaša, velikega igralca z ogromno izkušnjami. 6-0, 5-0 po manj kot uri igre...vse je delovalo kar sem si zamislil. Igral sem ogromno finalnih tekem, zmagoval po dveh nizih, toda to kar mi je uspelo danes je verjetno nemogoče ponoviti. Res sem ponosen nase, to govori o tem, kakšno predstavo sem danes ponudil na terenu'', je kar kipel od veselja in zadovoljstva najboljši teniški igralec sveta.

''Danes sem na terenu imel tekmeca, karšnega pred tem še nisem videl'', je povedal Berdych, ki je dobil Peking leta 2011, v letu, ko ni bilo Djokoviča. ''To kar je pokazal danes je za v anale. Res nimam kaj dodati, praktično me je zbrisal''.

27-letni Djokovič je osvojil 46. turnirsko zmago, peto v letošnji sezoni, kjer je slavil na treh Mastersih in Wimbledonu.