Doha: Halepovi sedma in največja lovorika v karieri! Srebotnikova končala v finalu!

16.02.2014
DOHA, KATAR - Romunka Simona Halep niza neverjetne podvige. S šesto zaporedno zmago nad TOP10 igralkami sveta v finalu WTA Premier turnirja v Dohi, je v vitrino pospravila sedmo lovoriko, največjo do sedaj.

Zadnjih sedem mesecev je za Romunko Simono Halep sanjskih. Osvojila je šest naslovov, danes pa sedmega na turnirju Qatar Total Open, ki ima nagradni sklad kar 2,5 milijona USD. V finalu je zlahka premagala Nemko Angelique Kerber s 6-2, 6-3.

7. igralka sveta je že v 1. igri finalnega obračuna prišla do brejka brez izgubljene točke, vse od tu pa se ni več ozirala nazaj. Skupaj je kar štirikrat odvzela začetni udarec, sama pa obdržala vseh osem servisnih iger. Dvoboj je trajal le 66 minut.

''Na začetku sem naredila preveč lahkih napak, Simona pa je igrala odlično. Celoten teden je bila na visokem nivoju. Naredila sem vse za zmago, a je bila tekmica pač premočna, zaslužila si je zmago. Ko pomislim, sem vseeno zadovoljna z nastopi na turnirju'', je povedala Kerberjeva.

Simona Halep je ta teden premagala kar tri TOP10 tenisačice sveta, poleg Kerberjeve sta padli tudi Radwanska in Erranijeva. Romunki je to na enem turnirju uspelo prvič, za sabo pa ima sedaj niz šestih zmag nad igralkami iz elitne deseterice. A Halepova kljub temu ni imela lahkega dela v Dohi. V 1. krogu je bila blizu porazu z Estonko Kanepijevo, ko je v 3. nizu zaostajala 3-5. ''Ja, prvi krog je vedno neugoden. Prišla sem iz pokala Fed in dvorane, zato sem rabila nekaj časa, da sem se adaptirala na pogoje. Ni veliko manjkalo, da bi izgubila, trenerju sem že rekla, da je tekma izgubljena. No, on mi je dejal, da še vedno lahko zmagam in prav to se je zgodilo. Od takrat naprej sem bila še bolj samozavestna, začela sem verjeti, da lahko pridem daleč in red - sedaj sem tu z lovoriko v roki'', je bila presrečna Romunka, ki se je nekateri spomnite tudi iz turnirja Infond Open v Mariboru.

Kako ne bila bila presrečna, saj je na račun pospravila več kot 800,000 ameriških zelencev, na novi WTA lestvici pa se bo povzpela na 9. mesto. Za zgodovinsko romunsko uvrstitev ji manjkata le še dve stopnički (Irina Spirlea je bila najvišje na 7. mestu).

Kitajka in Tajvanka  preko Srebotnikove in Peschkejeve za zgodovino

Zgodovinski uspeh pa sta dosegli Kitajka Šuaj Peng in Tajvanka Su-Vej Hšej. Skupaj sta osvojili 10. lovoriko v dvojicah, na WTA lestvici pa sedaj zasedata 1. in 2. mesto. Še več, dobili sta vseh 10 odigranih final. Brez dvoma je to sanjski teden za obe, saj noben Tajvanec ali Tajvanka nikdar ni zasedala 2. mesto, prav tako še noben Kitajec ali Kitajka nista bila na 1. mestu lestvic, v posamični konkurenci ali v dvojicah.

V Dohi sta (žal) bili boljši od naše teniške asinje Katarine Srebotnik in Kvete Peschke s 6-4, 6-0. Slovensko-češka kombinacija se je držala vse do 5-4, nato pa sta Azijki nanizali 7 iger zapored. Kljub temu je lahko Kata zadovoljna s tednom, 35. naslov v dvojicah pa bo ob takšnih igrah prišel prej ali slej.