Drama v polfinalu Rima, a na koncu po treh urah finalist spet Đokovič

14.05.2016
RIM, ITALIJA - Srbski teniški šampion Novak Đokovič je po dramatični tekmi in več kot treh urah uspel v polfinalu Mastersa v Rimu premagati Keja Nišikorija in se bo za naslov boril z Andyem Murrayem.

Japonec Keji Nišikori letos zares igra dobro, kaj dobro odlično, a Novak je Novak. 1. teniški igralec sveta je letos že četrtič 'eliminiral' Japonca in si priigral možnost, da še šestič dvigne pokal na Foru Italicu.

Nišikori je poskušal maščevati poraz, ki ga je nazadnje doživel v polfinalu Madrida prejšnji teden in bil je na dobri poti. Srbski teniški velikan se je pozno zbudil, a dovolj točno, da je na koncu iztržil zmago po tajbrejku 3. niza in treh zapravljenih žogicah za zmago z 2-6, 6-4 in 7-6(5)

'Kamikaza' je osvojil 1. niz. Dva brejka sta bila več kot dovolj, tudi v 2. nizu pa je držal stik z nervoznim Srbom, ki se je spustil tudi v besedni dvoboj s sodnikom. Jeza je Đokoviču le voda na mlin, v teh trenutkih pokaže vse kar zna. Prav nič ga ni zmedlo in prav ob koncu 2. niza je uspel odvzeti servisno igro in odpeljati dvoboj v 3. niz. Čakala nas je drama, pravi triler, še posebej, ko se je Nišikori vrnil po brejku zaostanka in kravžljal živce tekmecu. Đokovič je imel pri 5-4 že zaključno žogo, pa se je Nišikori ubranil, v podaljšani igri pa je imel tri vezane (6/3), izkoristil je zadnjo in bo jutri na zmenku z vrstnikom Andyem Murrayem

Andy Murray je imel lahko delo v polfinalu Rima

Britanec se ni oznojil v polfinalu. Nasproti sebe je imel srečnega poraženca kvalifikacij, pravega srečneža tega tedna Lucasa Pouilla in ga brez težav uničil s 6-2, 6-1. Obeta se nam vrhusnki finale rimskega Mastersa in videli bomo, kako se bo Đokovič sestavil po dveh težkih obračunih? Že v četrtfinalu se je precej namučil z Nadalom in kasneje dejal, da je mislil, da sta odigaral pet nizov, ne samo dva.