Švicarski maestro Roger Federer poskrbel za sanjski finale Rima z Nadalom!

18.05.2013
RIM, ITALIJA - 31-letni Švicar Roger Federer se vrača v najboljši izvedbi. Po dvomesečnem premoru se je na terene vrnil na mastersu v Madridu, kjer mu je načrte prekrižal Keji Nišikori, v večnem mestu pa je že tam, kjer je skoraj vedno bil v karieri - velikem finalu in to z največjim rivalom Rafaelom Nadalom.

Čarovnik iz Basla se je tretjič uvrstil v finale mastersa v Rimu, kjer še ni dvignil lovorike. V polfinalu je s 7-6(5), 6-4 preskočil največje presenečenje turnirja Benoita Paireja iz Francije. Potem, ko si je finale peščenega ATP1000 turnirja v Rimu pred dvema urama priigral Rafa Nadal nas torej v nedeljo čaka  teniški 'El Classico', Roger Federer - Rafa Nadal. Poslastica, ki bo pred male ekrane privabila lepo število gledalcev.

Roger in Rafa sta poskrbela za še en epski finale. V medsebojnih obračunih vodi Španec z 19-10, na pesku 12-2. Letos se bosta udarila drugič. Rivalstvo smo videli marca v Indian Wellsu, ko je Nadal slavil po dveh nizih, a treba je povedati še nekaj, na tem mestu sta pred sedmimi leti uprizorila enega največjih peščenih final v zgodovini, ko je Majorčan dobil tekmo v 5. nizu po tajbrejku, vse skupaj pa je časovno trajalo 5 ur in 5 minut.

Z zmago nad Benoitom Pairejem se je Federer uvrstil v prvi letošnji finale ATP Toura, na mastersih pa bo lovil 22. naslov. rekorder po številu lovorik je nadal, ki je prejšnji teden v Madridu zabeležil že 23. zvezdico.

Benoit Paire je imel priložnost priti v prvi finale ATP mastersov in postati prvi po Wawrinki (2008), ki bi za lovoriko igral kot nepostavljen

Francoz se je danes zelo dobro upiral Švicarju. V tem trenutku igra svoj najboljši tenis, v 3. krogu pa je premagal tudi Juana Martina del Potra, kar je bil njegov prvi uspeh proti TOP10 tenisačem sveta. V 1. nizu je celo povedel z brejkom 4-3, v podaljšani igri pa je imel tri mini brejke prednosti. No, po 52. minutah je Federer sestavil tri vezane točke, ki so bile dovolj za vodstvo po nizih, v drugem pa je na začetku prešel v prednost in jo obdržal do konca. Na tem turnirju še ni izgubil niza.