Đokovič pravi čas dvignil formo in osvojil peščeni Madrid

12.05.2019
MADRID, ŠPANIJA - Novak Đokovič je prišel do drugega letošnjega naslova. Po OP Avstralije je slavil na peščenem Mastersu v Madridu in še pravi čas, pred Roland Garrosom dvignil formo.

Prvi tenisač sveta Novak Đokovič bo v Parizu lovil ''Nole Slam'', četrti zaporedni naslov na turnirjih velike četverice, kar bi mu uspelo že drugič. Po slavju v Melbournu Srb ni bil v najboljši formi, ujel jo je očitno ko je najbolj pomembno.

V finalu ATP1000 turnirja v Madridu je Novak Đokovič s 6-3, 6-4 premagal Grka Stefanosa Cicipasa. Slednji je včeraj izločil kralja peska Rafaela Nadala, toda Nole je bil zanj prevelik zalogaj.

Novak je bil v tretjem finalu Madrida. V polfinalu je po dveh podaljšanih igrah izločil Dominika Thiema, dvakratnega finalista v Caja Magici. Pričakovati je bilo finale s slovitim rivalom, z Nadalom, s katerim bi se pomerila že 54-ič, vendar je odlični mladi Grk prekrižal račune Majorčanu. Z Đokovičem sta se dos edaj pomerila enkrat, Cicipas pa ga je lani presenetil v Torontu. Bilje skoraj edini po njegovem povratku, ki mu je odnsel veliko točk.

Đokovič je tretjič dvignil naslov v španski prestolnici in 33. lovoriko turnirjev serije Masters. Ima 107. finalov v karieriin 74. naslovov. Impresivno, prepričani pa smo, da zbiranja lovorik za Beograjčana niti slučajno še ni konec.  V današnjem finalu je takoj prevzel pobudo, natančno serviral in porušil plane tekmecu. Ko se je Cicipas malo sestavil je že bilo 4-1 za 1. igralca sveta in niz je šel po zlu. Grški tenisač, vsekakor najbolj obetaven v njegovi generaciji, je držal stik v 2. nizu vse do 9. igre, ko je Novak prišel do odločilnega brejka, v naslednji igri pa sicer borbenemu tekmecu le porezal krila do konca.

Đokovič je sedaj z Nadalom na 1. mestu po številu osvojenih Mastersov. Vpisal je jubilejno 200. zmago proti TOP10 igralcem sveta (200:90). ''To je eden največjih turnirjev, ki je v našem športu, seveda poleg Grand Slamov'', je takoj po zmagi povedal Nole ter dodal. ''Kot sem povedal včeraj, zame je to pomembnen turnir, še posebej za samozavest. Po OP Avstralije nisem igral najbolje, ta teden je tisti, ki je spet tak kot mora biti. Nisem izgubil niza, res sem zadovoljen s prikazanim''.

31-letni Đokovič nikdar ni izgubil finala v Madridu, Cicipas pa se bo v ponedeljek zavihtel na 7. mesto ATP lestvice.