Đokovič se pobira. V polfinalu Rima Srba čaka kralj peska.

18.05.2018
RIM, ITALIJA - Novak Đokovič je prvič po lanskem Wimbledonu povezal štiri zaporedne zmage in se uvrstil v polfinale mastersa na pesku v Rimu, kjer ga čaka večni tekmec Rafael Nadal.

Srbski teniški zvezdnik Novak Đokovič je po skoraj enem leti povezal štiri zaporedne zmage. Potem, ko se je včeraj letos prvič sploh prebil do četrtfinala, je vpisal še eno zmago in si priigral najtežji možni obračun na peščeni podlagi, saj se bo pomeril z Rafaelom Nadalom.

Novak nikakor ne najde ali ni našel poti iz krize. Številne menjave v ekipi so pustile vrzel, ki jo poskuša zakrpati. Od nepremagljivega tenisača do povprečneža na ATP turneji se je znašel v zadnjem letu in pol, za nameček so ga pestile še poškodbe. Koliko mu je pomenila današnja zmaga v četrtfinalu nad Japoncem Kejem Nišikorijem je pokazal sam z nepopisnim veseljem. Na koncu je po gladiatorki bitki ugnal Azijca z 2-6, 6-1, 6-3.

Nišikori je rutinsko dobil uvodni niz, a žar v Đokoviču ni ugasnil. V 2. nizu smo bili priča številnim brejk žogicam v vseh sedmih igrah, več jih je realiziral Srb, ki je povedel tudi v 3. nizu. Japoncu je uspelo izenačiti, Nole pa je zbral vse moči in do konca prišel še do dveh brejkov ter razveselil rimske gledalce, ki so mu tradicionalno naklonjeni.

Rafa Nadal je po treh nizih v četrtfinalu Rima izločil domačina Fabia Fogninija

V soboto nas torej čaka 51. medsebojni dvoboj Đokoviča in Nadala, prvi po lanskem Madridu, kjer je zlahka slavil Španec. Pred tem je, še preden je počasi zapadel v krizo po zmagoslavju na Roland Garrosu, Srb dobil kar sedem zaporednih obračunov, skupno pa ima rahlo vodstvo 26:24. V Rimu sta se pomerila šestkrat, vsak je dobil po tri tekme.

Največji tenisač vseh časov na pesku Rafa Nadal je danes sicer tudi izgubil uvodni niz proti domačemu matadorju Fabiu Fogniniju, vse skupaj pa je bilo daleč od morebitne senzacije, čaprav zna Fognini še kako premagati najboljše na svetu. Navsezadnje je Nadala že dvakrat 'dobil' na pesku. No, Rafa je naslednja dva niza zlahka pripeljal na svoj račun ter zmagal s 4-6, 6-1, 6-2 in ostaja v boju za osmi naslov na Foru Italicu.

Prvič v karieri se je do polfinala na peščenem mastersu uspel prebiti prvi hrvaški lopar Marin Čilič. Vstopnico za finale bo iskal v tekmi z Nemcem Alexandrom Zverevom, ki je bi po treh nizih boljši od Belgijca Davida Goffina.