Federer kot riba v vodi

17.06.2019
V drugem tednu travnate sezone sta na sporedu dva turnirja serije 500.

V Londonu so se na turnirju Fever-Tree Championship v legendarnem Queen's Clubu zbrali prvi nosilec Stefanos Cicipas, branilec naslova Marin Čilić (2012, 2018) in finalist iz leta 2015 Kevin Anderson. Prvič po operaciji kolka bo v žrebu dvojic zaigral nekdanji prvi igralec sveta Andy Murray.

Tunirja v Londonu, ki se ponaša s 129-letno tradicijo, se je udeležilo sedem igralcev iz top 20. Čeprav sodi v kategorijo serije 500, ga zaradi izredno bogate dediščine prištevamo med najprestižnejše turnirje na svetu. Največ zmag je v Londonu dosegel Murray (5), po štiri posamične lovorike pa sta osvojila John McEnroe in Andy Roddick.

V preteklosti so v Londonu zmagovali tudi Rafael Nadal, Lleyton Hewitt, Pete Sampras, Stefan Edberg, Ivan Lendl, Boris Becker, Jimmy Connors, Ilie Nastase, Roy Emerson, Rod Laver in Ken Rosewall. V lanskem finalu je Marin Čilić premagal Novaka Đokovića. Za Srba je bil to drugi poraz v finalih, leta 2008 je bil od njega boljši Nadala.

V London se po trimesečni odsotnosti na igrišča vrača Anderson. Tretji nosilec turnirja je Juan Martin Del Potro, ki je na Roland Garrosu izpadel v osmini finala. S povabilom organizatorja bo zaigral nekdanji zmagovalec Feliciano Lopez (2017).

V kvalifikacijah je bil uspešen tudi slovenski tenisač Aljaž Bedene, trenutno 92. igralec sveta. Prejšnji teden se je udeležil travnatega turnirja v s-Hertogenboschu, kjer je po treh nizih klonil proti Richardu Gasquetu. Tokrat ga v prvem krogu čaka 20-letni Avstralec Alex de Minaur, 26. igralec sveta. To bo njun prvi medsebojni obračun. De Minaur je prav tako igral v s-Hertogenboschu, kjer je bil v prvem krogu prost, v drugem je premagal Andreasa Seppija, nato pa v četrtfinalu klonil proti Jordanu Thompsonu.

Tenisači se merijo tudi v Halleju, kamor se je ponovno vrnil devetkratni zmagovalec turnirja Roger Federer. Švicar ima poleg devetih naslovoc še tri poraze v finalih, lani ga denimo premagal Borna Ćorić. V Nemčijo so pripotovali kar trije igralci iz najboljše deseterice in sedem iz top 20.

Federer, prvi nosilec, bo turnir odprl proti Johnu Millmanu, že v drugem krogu pa ga čaka zmagovalec obračuna med venomer neugodnim Benoitom Pairom in mojstrom igre na travi Jo-Wilfriedom Tsongajem.

"Tudi jaz sem pod velikim pritiskom. Travnata sezona je zelo kratka. Težko se je pripraviti nanjo. Tukaj sem doživel številne uspehe. Interakcija z navijači je vedno nekaj posebnega. Občutek imam, kot da se poznamo. Vedo, kaj lahko pričakujejo od mene, jaz pa vem, kaj lahko pričakujem od njih. To me navdaja z dobrimi občutki in mi pomaga, da igram dober tenis," je povedal Federer, polfinalist OP Francije. "Počutim se odlično. Vesel sem, da sem spet na travi. Vedno se rad vračam na to podlago in uživam v tem delu sezone. Vedno sem užival v Halleju. Tukaj bom zaigral že 17-ič," je dodal.