Federer za uvod proti Slovencu

11.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Žreba pred začetkom OP Avstralije se je udeležil tudi branilec naslova Roger Federer.

Prireditelji v Melbournu so ob podpori lanskega zmagovalca Rogerja Federerja opravili žreb za prvi Grand Slam nove sezone. Švicarju, ki bo v deželi tam spodaj lovil jubilejno 20. lovoriko (19-10), ples krogli ni pisan na kožo, saj so se v njegovi polovici znašli Alexander Zverev, Novak Đoković, Juan Martin Del Potro in Stan Wawrinka. V prvem krogu se bo pomeril z najboljšim slovenskim tenisačem Aljažem Bedenetom, s katerim se doslej še nista srečala.

"Lepo je biti spet nazaj. Običajno se ne maram udeleževati žrebov, ker me prestrašijo. Raje si samo ogledam razpredelnico, da izvem, kdo je moj prvi nasprotnik," je na igrišču Margaret Court Arene povedal Federer, ki je v lanskem finalu po petih nizih premagal Rafaela Nadala in se mu oddolžil za boleč poraz iz sezone 2009.

"Izjemen finale in poseben trenutek v mojem življenju. Pričakoval sem četrtfinale ali v najboljšem primeru polfinale, potem pa bom naletel na vročega Đokovića, Nadala ali Murrayja in ne bo dovolj. Na koncu sem igral epski obračun z Rafo. Peti niz je bil morda najboljši niz, kar sem jih odigral. To je bil vrhunec leta, pred zmago na Wimbledonu kasneje v sezoni," je dodal Federer.

Nadala, prvega nosilca turnirja, nekdanjega zmagovalca (2009) in trikratnega finalista (2012, 2014, 2017), v uvodnem krogu čaka 37-letni Victor Estrella Burgos. Njegov predvideni četrtfinalni nasprotnik je šesti igralec sveta Marin Čilić.

Aktualni zmagovalec ATP Finals Grigor Dimitrov, ki se je lani prebil vse do finala, bo začel proti kvalifikantu, v osmini finala pa sta najverjetnejša nasprotnika Nick Kyrgios ali Jo-Wilfried Tsonga. Glede na razpored nosilcev naj bi se v četrtfinalu pomeril z Jackom Sockom.

V tretji četrtini žreba so Zverev, Dominic Thiem in dva nekdanja zmagovalca, ki se vračata po daljši odsotnosti - Wawrinka (2014) in Đoković (2008, 2011-2013, 2015-2016). Zverev se bo v prvem krogu pomeril s Thamasom Fabbianom, Đoković pa z Donaldom Youngom. Wawrinko bo izval Ricardas Beranki, Thiema pa Guido Pella.

Del Potro bo v Melbournu, kjer je dvakrat prišel do četrtfinala (2009, 2012) igral prvič po letu 2014. V prvem krogu bo prekrižal loparje s Francesom Tiafoeom.

V spodnji četrtini bo Federerju načrte poskušal prekrižati sedmi nosilec David Goffin, ki je dobil njun zadnji medsebojni obračun v polfinalu ATP Finals. Belgijca v prvem krogu čaka kvalifikant.

Poleg Bedeneta bo slovenske barve branil še Blaž Kavčič, ki se bo pomeril z Richardom Gasquetom. Doslej sta igrala dvakrat, tako v sezoni 2011 kot 2014 pa je bil uspešnejši Gasquet. Francoz je v Melbournu že nakazal dobro formo, ko je na ekshibiciji Kooyong Classic v dveh nizih premagal Nadala.