Ferrer osvojil Valencio, zmago posvetil Juan Carlosu Ferreru, ki je ta teden zaključil s teniško kariero!

29.10.2012
Valencia, Španija – Zaključen je turnir serije ATP 500 v Valencii. Zmago je slavil domači matador David Ferrer, ki je v velikem finalu ugnal Aleksandra Dolgopolova.

Na Iberskem otoku je za val navdušenja poskrbel David Ferrer. Slednji je v velikem finalu Valencie ugnal Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova!

Peti igralec sveta je srečanje začel sanjsko. Osvojil je 19 od 28 točk na svoj servis, v prvih treh servis igrah pa si je venomer priigral brejk priložnost. Prvi niz se je končal ekspresno, po 34. minutah je Ferrer slavil s 6:1.

Nenadoma se je 23-letni Dolgopolov, ki po turnirjih potuje brez trenerja, znašel v izgubljenem položaju. Ferrer je prikazal atomski tenis v prvem nizu, za sabo pa je imel celotno publiko. A Dolgopolov se je pobral. Hitro je povedel s 3:0, prednosti pa do konca niza ni izpustil, vse skupaj se je prevesilo v odločilni tretji niz.

Pri rezultatu 3:3 in 15/40 je bil Dolgopolov blizu brejka, a Ferrer se je v slogu največjih vrnil. Ubranil je igro na svoj servis, že v naslednji igri pa mu je uspel odločilni brejk, ki je naposled tudi odločil zmagovalca v Valencii. Končni rezultat srečanja je bil 6:1, 3:6 ter 6:4.

David Ferrer je zmago posvetil prijatelju in rojaku J.C.Ferreru

Ferrer je tako osvojil še šesti naslov v letošnjem letu. S tega vidika je to njegova najboljša sezona v njegovi karieri!

»Vedno je bilo težko igrati doma. Vedel sem da bo težko osvojiti naslov. Dolgopolov je talentiran igralec. Igral sem agresivno, na koncu se je izplačalo. To zmago bi rad posvetil Juan Carlosu Ferreru. On je igralec, ki mi je dal priložnost, da se ob njem naučim igrati tenis, ob njem sem zrastel tudi kot oseba. Hvala Ferrero!« je po srečanju dejal trenutno petni na ATP lestvici.