Fish in Isner za lovoriko v Atlanti!

24.07.2011
ATLANTA, ZDA - Na ATP turnirju serije 250 v Atlanti, ki je kot prvi del ameriške serije US Open, se bosta za končni naslov pomerila domačina John Isner in Mardy Fish.

Mardy Fish kot 1. nosilec in John Isner kot 3. nosilec, sta s tem poskrbela za ponovitev finala iz lanskega leta, ko je bil turnir v olimpijskem mestu spet na programu po letu 2001.

Fish je v polfinalu izločil rojaka, 19-letnega Ryana Harrisona s 6-2, 6-4 in se prvič v letošnji sezoni uvrstil v veliki finale turnirjev serije ATP. Trenutno 9. tenisač sveta proti mlademu Harrisonu ni izgubil servisa, sam pa je prišel do treh brejkov ter dokončal delo po 1 uri in 19 minutah igre.

Lani je Mardy Fish v finalu premagal Isnerja šele po tajbrejku tretjega niza, slednji pa bo imel danes priložnost za maščevanje, potem ko je 'bukiral' vstop v finale po polfinalni zmagi proti Gillesu Mullerju z rezultatom 7-5, 6-7, 6-1. Visokorasli Američan je izstrelil kar 28 asov proti Luksemburžanu, po izgubljenem drugem nizu pa je v tretjem povedel že 5-0, Mullerju pa je uspelo dobiti le še častno igro.

John Isner je v polfinalu zadel 28 asov

John Isner je letos že zmagal pred kratkim na zadnjem travnatem turnirju v Newportu, kjer je tudi teniška hiša slavnih, kamor je letos prišel tudi sloviti Andre Agassi. Z Mardyem Fishom sta do sedaj odigrala tri dvoboje, z 2-1 pa vodi Fish. Vsi trije obračuni so bili zelo tesni, saj so se končali po treh nizih, zadnjega na pesku (Madrid) pa je dobil Isner (prva dva na trdi podlagi je dobil Fish).

Za Fisha bo to 18. finale v karieri (5-12), za Isnerja pa sedmi (2-4). Oba imata tako priložnost, da si malo popravita negativno statistiko odločilnih obračunov na ATP turneji.