20.06.2012
V Kamniku se je v torek končalo prvo državno prvenstvo v tenisu za rekreativce.

V finalnem dvoboju moških posamezno sta se pred približno 100 gledalci pomerila prvi nosilec Aleš Maček (Radomlje) in drugi nosilec Damjan Kropivšek (Kamnik), v treh nizih pa je slavil Aleš Maček.

Odločitev o zmagovalcu prvega niza je padla v deseti igri, ko je Maček prvič zmagal na nasprotnikov servis. V drugem nizu je Kropivšku »break« uspel v sedmi igri, tako da je po dobljenem svojem servisu v osmi igri povedel s 5-3. V deveti igri  je sicer zapravil kar pet žog za zmago v drugem nizu, a nato odlično serviral in pri rezultatu 5-4 zanj brez izgubljene točke izenačil rezultat na 1-1 v nizih. Odločilno podaljšano igro (podaljšani tajbrejk do 10) je bolje začel Maček, hitro je povedel je s 5-1, tega vodstva pa do konca tekme ni več izpustil iz rok. Končnih 6-4, 4-6, 10-3 je za Mačka pomenilo 480 točk za jakostno lestvico TZS za rekreativce ter 200 evrov nagradnega sklada, Kropivšek pa se je moral zadovoljiti s 360 točkami in  100 evri.

V boju za tretje mesto je Tone Komar (Ljubljana) s 7-6, 6-2 ugnal najmlajšega med polfinalisti Dejana Murka Hajtnika, oba pa sta domov odnesla po 50 evrov in 140 točk. Tudi ta dvoboj je bil zanimiv. Komar je začel rezervirano, nikakor mu ni šla žoga 'z loparja' in je v uvodnem delu tekme zaostajal 2-5, nato pa dvignil nivo ter s petimi igrami od naslednjih šestih dobil 1. niz. V drugem je rutnirano dokončal delo ter osvojil 3. mesto.

Komar, Maček, Kropivšek in Murko-Hajtnik

V ženski konkurenci je naslov državne prvakinje osvojila Lea Sunarič iz Žalca, ki je v finalu s 6-1, 6-1 premagala Karmen Kristan iz Vač pri Litiji, tretje mesto pa si je z zmago nad Ljubljančanko Evo Klampfer priborila Zorica Kovač Ašič iz Izlak.  Lea Sunarič je pravzaprav »pometla« s konkurenco, saj v nobenem dvoboju ni izgubila več kot dve igri, tako da je zasluženo osvojila 50 evrov, ki jih je prineslo prvo mesto v ženski konkurenci.

Tenis klub Kamnik je prvo državno prvenstvo po mnenju vseh tekmovalcev in gledalcev organiziral na visokem nivoju (denarni sklad, tolažilni turnir, brezplačni obrok oziroma pijača, sodniška služba, pobiralci žog, semaforji, ozvočenje) in s tem postavil standard za vsa naslednja državna prvenstva oziroma organizatorje.

Brez pobiralcev žogic (ball boys) na odlično organiziranih turnirjih ne gre. V Kamniku so se odlično izkazali

Tekmovanja za rekreativne igralce tenisa se bodo nadaljevala v mesecu juliju z odprtim prvenstvom Kamnika ter v avgustu z odprtim prvenstvom Ljubljane, obe tekmovanji pa bosta šteli za jakostno lestvico TZS. Več informacij o obeh tekmovanjih lahko dobite na 041844086 (Matjaž), razpis pa bo v kratkem objavljen na spletni strani TZS in tenisportalu.

Rezultati 1. teniškega državnega prvenstva za rekreativce (PDF)

pripravil: Matjaž Pogačar