Sanjski finale teniškega državnega prvenstva med rekreativci!

19.06.2012
Na prvem državnem prvenstvu za rekreativce, ki ga v sodelovanju s Teniško zvezo Slovenije organizira Tenis klub Kamnik, sta se danes končala polfinalna dvoboja v moški konkurenci.

V velikem finalu moškega dela teniškega državnega prvenstva med rekreativci z nagradnim skladom 2,000 evrov, se bosta pomerila prvi in drugi nosilec.

Sanjski finale

Tudi tokrat prvi in drugi nosilec Aleš Maček (Radomlje) in Damjan Kropivšek (Kamnik) nista imela preveliko dela. Aleš Maček je po hitrem postopku s 6/1 6/0 premagal Dejana Murka Hajtnika (Slovenj Gradec), ki ni ponovil dobre igre iz prejšnjih kol. Očitno je mladost in neizkušenost opravila svoje, saj je bil za Slovenjgradčana to prvi nastop na kakšnem od pomembnejših turnirjev. Damjan Kropivšek je  s preudarno in potrpežljivo igro s 6/3 6/1 premagal Toneta Komarja (Ljubljana), ki ni v najboljši formi, saj se je skozi celo prvenstvo bolj kot z nasprotniki boril s sabo – ni in ni našel svoje prepoznavne agresivne igre z osnovne črte.

Jaka Stermenszky (desno) je v finalu tolažilnega dela premagal Blaža Janharja

Jaka Stermenszky in Nataša Falenti zmagovalca tolažilnega dela

V tolažilni skupini je pri moških prvo mesto osvojil Jaka Stermenszky (Ljubljana), ki je s 6/4 6/0 premagal Blaža Janharja (Vodice), tretji pa je bil z zmago s 6/3 6/1 nad Tomažem Bukovcem iz Črnuč, Kamničan Mitja Mali. V ženski konkurenci je tolažilno skupino dobila Nataša Falenti (Mengeš), ki je po hudem boju s 6/1 2/6 10/4 premagala Anjo Trdin (Ljubljana).

Jutrišnji finalni dvoboj za naslov prvega državnega prvaka med rekreativci se prične ob 18.00 uri, dvoboj za tretje mesto pa se prične ob 17.00 uri.