Francoski finale v 'vlažni' Dohi v roke Tsongi!

07.01.2012
DOHA, KATAR - V prvem vsefrancoskem finau teniškega turnirja v Dohi, se je zmage veselil Jo-Wilfried Tsonga.

3. nosilec turnirja Qatar ExxonMobil Open Jo Wilfried Tsonga je v finalu premagal rojaka Gaela Monfilsa z rezultatom 7-5, 6-3.

Jubiejni 20. teniški turnir  Dohi je zaznamoval francoski finale ter skoraj neregularne razmere. Ja, vlaga v Katarju je bila tako visoka, da je bilo igrišče zelo spolzko in drugje po svetu bi verjetno odpovedali dvoboj, toda v Dohi pač ne. Kakorkoli, 6. igralec sveta Jo-Wilfried Tsonga je prišel do naslova po tretji zmagi nad Monfilsom v štirih medsebojnih dvobojih.

Oba sta srečno obstala na nogah do konca obračuna, v katerem je Monfils v prvih štirih igrah na svoj servis tekmecu oddal le 5 točk, toda nato se je obračun prelomil. Gael je igral dobro vse do igre, kjer je serviral za 1. niz, Tsonga pa mu je v ključnih trenutkih vrnil. Izgubljeni prvi del igre je demotiviral Monfilsa, ki je v 2. nizu prikazal slabšo predstavo.

Naj izpostavimo 4. igro 2. niza, kjer je Tsongi spodrsnilo na vlažnem terenu, nato pa je šel sam pobrisat tla. ''Bilo je zelo težko, še posebej na takšnem igrišču. V določenem trenutku sem se ustrašil poškodbe, a na koncu je bilo vse 'O.K.'.To je bila lepa uvertura za OP Avstralije'', je povedal Tsonga takoj po zmagi v Dohi.

Za Tsongo je bil to 8. turnirski naslov, postal pa je tretji francoski zmagovalec v Dohi po Nicolasu Escudeju (2004) in Fabricu Santoroju (2000). Monfils ima po porazu v današnjem finalu razmerje 4-12.