Goffin po Šenzenu zmagal tudi v Tokiu

09.10.2017
TOKIO, JAPONSKA - Belgijec David Goffin je v izvrstni formi. Po zmagi na ATP turnirju v Šenzenu prejšnji teden, je sedaj dvignil lovoriko tudi na teniškem turnirju serije ATP500 v Tokiu.

Belgijski teniški zvezdnik David Goffin se je postavil v položaj, ko bi lahko zaigral na turnirju osmerice ob koncu sezone, saj je v zadnjeih dveh tednih osvojil dva turnirja.

Zmagovalec teniškega turnirja Rakuten Japan Open Tennis Championships 2017 v Tokiu je David Goffin. Za Belgijca je to prvi naslov na turnirjih serije 500. V finalu je bil s 6-3, 7-5 boljši od Francoza Adriana Mannarina.

Goffin je bil 4. nosilec, še največ dela pa je imel v 2. krogu, ko je dobil podaljšano igro 3. niza z Avstralcem Ebdenom. V dvorani Ariake Colosseum je lani končal kot finalist (izgubil s Kyrgiosom), tokrat je šel do konca in vpisal četrto turnirsko zmago v karieri (4-6).

''Nekaj posebnega, saj sem prejšnji teden zmagal v Šenzenu. Osvojiti dva naslova zapored ni mačji kašelj. Na Tokio imam lepe spomine, težko je razložiti kakšni so občutki, vsekakor fantastični'', je povedal Goffin, ki se je na ATP Race lestvici, ki pelje v London, zavihtel na 8. mesto.

26-letni Goffin je sedaj odpotoval v Šanghaj, kjer ta teden poteka predzadnji masters sezone.

29-letni Adrian Mannarino je četrtič zaigral v finalu ATP turnirjev, na lovorko pa bo moral počakati do naslednje priložnosti (0-4). V polfinalu je prišel do karierne zmage, ko je izločil 1. nosilca Marina Čiliča, v finalnem obračunu pa je imel v 2. nizu prednost brejka in 4-2, a je ni uspel obdržati.