Goffin z naslovom v Montpellierju prekinil serijo Francozov

01.03.2021
MONTPELLIER, FRANCIJA - Zmagovalec ATP 250 dvoranskega turnirja v Montpellierju je Belgijec David Goffin.

Belgijski tenisač David Goffin je po več kot treh letih spet zmagal na turnirju serije ATP. Ta teden je dvignil lovoriko na dvoranskem dogodku Open Sud de France v Montpellierju potem, ko je v finalu po preobratu premagal Španca Roberta Bautista Aguta s 5-7, 6-4 in 6-2.

V Montpellierju tradicionalno zmagujejo domačini, v zadnjem desetletju sta le dva prekinila njihovo serijo, letos je to uspelo drugopostalvjemu Goffinu, 14. igralcu sveta. Najboljši francoski tenisač Ugo Humbert se je ustavil v četrtfinalu.

13 asov je zabil 30-letni Goffin in štirikrat odvzel servis dve leti starejšemu Špancu, ki je sicer 13. na ATP lestvici, le mesto pred njim, posledično je bil tudi 1. nosilec.

Roberto Bautista Agut je do finala prišel brez izgubljenega niza, za naslov ga je premagal David Goffin

''Nikoli ni lahko dobiti turnirja. To je moja peta turnirska zmaga in prav vsaka ima svoj pečat'', je povedal Goffin po koncu turnirja. Belgijec je četrtič zapored premagal Bautisto Aguta in ima sedaj razmerje 4:2. Čeprav je v Montpellier prišel s popotnico treh porazov je sestavil svojo igro v južni Franciji in preživel tri tekme na tri nize, da se je na koncu dokopal do naslova.

Bautista Agut je lovil deseti naslov na ATP turneji (9:8), vse do finala pa ni izgubil niza.