Grega Žemlja dobil izenačen obračun z Veićem!

01.02.2012
ZAGREB, HRVAŠKA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je uvrstil v 2. krog ATP turnirja v hrvaški prestolnici.

25-letni Kranjčan Grega Žemlja je na ATP turnirju serije 250, ki se za skoraj 400,000 evrov igra v Zagrebu, v 1. krogu s 7-6(5), 7-6(6) izločil domačina Antonia Veića, ki tako ni upravičil posebnega povabila, ki so mu ga dali organizatorji. Bravo Grega!

Grega se je v glavni del tekmovanja uvrstil kot zadnji, v uvodnem krogu pa si je z zmago nad povabljencem že priskrbel 20 točk, kolikor to znaša za uvrstitev v 2. krog. Trenutno 121. igralec iz teniške lestvice ATP, je še tretjič dobil medsebojni obračun z Lošinjcem, prepustil pa mu ni niti enega niza.

V boju za četrtfinale se bo jutri udaril z znanim teniškim obrazom, 3. nosilcem zagrebškega Indoorsa Mihailom Južnijem.

Žemlja psihično močnejši v obeh podaljških

V prvem nizu 23-letni Hrvat sploh ni prišel do priložnosti za odvzem brejka medtem, ko je Žemlja imel dve. Ostali sta neizkoriščeni, zato je odločal tajbrejk, kjer je bil Gorenjec bolj zbran. V povsem izenačen nizu sta oba prišla do 43 točk, imela 76% izkoristek prvega servisa, na drugega pa je bil Antonio za nianso boljši, a mu to ni pomagalo. Trd in neverjetno tesen dvoboj se je nadaljeval tudi v 2. nizu. Oba sta prišla do enega odvzema servisa, le da je bil Slovenec tokrat boljši pri drugem začetnem udarcu. Pravično je bilo, da je o zmagovalcu odločil tajbrejk, v katerem je Grega pokazal svojo psihično pripravljenost v odločilnih trenutkih nizov ter po točno 2 urah odšel v nadaljnje tekmovanje v Domu športov. Na koncu je sicer osvojil točko manj (85:86), a prišel do izjemno pomembne zmage, ki mu prinaša tudi najmanj 6,530 evrov.

Antonio Veić je lahko le čestital Žemlji z dvignjenim palcem

Za četrtfinale z Mihailom Južnijem

Grega še nikoli ni igral v četrtfinalu ATP turnirja, tokratna prepreka pa mu bo 29-letni Rus Mihail Južni, nekoč član elitne desterice (8.), sedaj pa 39. igralec sveta. V svoji zbirki ima Moskovčan 7 turnirskih zmag, zadnji dve iz leta 2010, ko je slavil v Münchnu in Kuala Lumpurju.