Grega Žemlja pridobil 6 mest, velik zdrs Blaža Role!

01.08.2011
Na najnovejši teniški lestvici je najboljši Slovenec Blaž Kavčič, ki je po maratonskem dvoboju izpadel v 1. krogu ATP turnirja v Umagu, izgubil 1 mesto in je sedaj 76. igralec sveta!

Grega Žemlja je z uvrstitvijo v polfinale challengerja v Recanatiju pridobil 6 in je sedaj na 130. mestu, za 4 se je popravil Aljaž Bedene, ki je zmagal 2 dvoboja v kvalifikacijah Umaga in je sedaj na 268. mestu. Velik zdrs je na lestvi utrpel Blaž Rola, ki ni ubranil lanskega naslova, podobno pa se je zgodilo tudi nesrečnemu Janezu Semrajcu, ki ga ponovno pesti mononukleoza in je odsoten s teniških tekmovanj.

Uvrstitve Slovencev na ATP lestvici si poglejte tukaj :

Blaž Rola je z odhodom na študij v ZDA izgubil zmagovalni ritem iz lanske sezone in sedaj izgublja težko pridobljene točke ter drsi na lestvici... .

Med najboljšimi na svetu je prišlo do spremembe le na 8. mestu, kjer je sedaj Američan Mardy Fish, Čeh Tomas Berdych pa je 9. . V ozadju se je zmagovalec Gstaada Marcel Granollers, povzpel za 12 in je sedaj na 33. mestu. Ernests Gulbis se je z osvojitvijo Los Angelesa povzpel za 29 in je sedaj na 55. mestu, do svoje najvišje uvrstitve pa je prišel 19 letni ameriški up Ryan Harrison, ki je sedaj na 82. mestu!