Grega Žemlja z zmago nad Ilijo Marčenkom odprl ATP Challenger v Seulu!

12.05.2015
Slovenski tenisač Grega Žemlja je dobil dvoboj uvodnega kroga na Challengerju v Južni Koreji!

SEUL, JUŽNA KOREJA -  28-letni Grega Žemlja (323.) se že četrti teden zapored nahaja na daljno azijski turneji, kjer dosega odlične rezultate. Ker mu položaj na ATP lestvici tega ni zagotavljal, si je nastope na zadnjih dveh ATP Challengerjih priborill kot posebna izjema (SE) z uvrstitvijo v polfinale na turnirjih pred tem.

To Kranjčan s pridom izkorišča in tako je začel tudi 50.000$ vreden ATP Challenger v Seulu. Že v 1.krogu mu je nasproti stal težek nasprotnik, 27-letni Ukrajinec Ilija Marčenko (127.), ki je imel status 6. nosilca. Slovenec je po izenačeni borbi slavil s 6:2, 2:6, 6:4 v nizih!

Grega je v 1. nizu igral na visokem nivoju. Izkoristil je 2 od 3 brejk priložnosti, nasprotniku ni dopustil nobene. V 2. nizu je povsem popustil na svoj servis. Imel je le 30% izkoristek 1. servisa in 25% 2. servisa. Sicer je izkoristil obe brejk priložnosti, a to ni pomagalo, saj je sam kar 4x izgubil svoj servis .Zmagovalec se je iskal v 3. nizu, ki ga je Slovenec odigral na nivoju prvega. Brez izgubljenega servisa in z enim brejkom se je po uri in 51 minutah veselil pomembne zmage!

V 2. krogu ga čaka 24 letni Kitajec Že Žang (202.), ki je v zadnjem času v dobri formi. Enako kot Žemlja je bil polfinalist v Busanu.

Grega Žemlja si je z zmago zagotovil najmanj 7 ATP točk in 860$!