Gregorc in Klepačeva s polovičnim uspehom

20.08.2011
Luka Gregorc (472.) in Andreja Klepač sta danes začela kvalifikacije za uvrstitev na ATP in WTA turnir. Gregorc je uspešno preskočil 1 krog, medtem ko je Klepačeva 'grdo' izgubila.

Oba sta se v 1. krogu kvalifikacij, ki peljejo v glavni del najmočnejših teniških turnirjev na svetu, pomerila z avstralskima tekmecema, za nameček pa bo tudi 1. slovenski teniški lopar Blaž Kavčič v 1. krogu ATP turnirja v Winston Salemu prekrižal lopar z igralcem iz dežele 'tam spodaj', slovitim Lleytonom Hewittem.

Ljubljančan Luka Gregorc (27 let) je bil uspešen v uvodnem krogu ter je po izgbuljenem prvem nizu nato deklasiral 31-letnega Petra Luczaka (231. na ATP) s 3-6, 6-4, 6-2. Luka se je dobro držal na začetku, ko pa je izgubil servisno igro, je šel 'po gobe' tudi 1. niz. No, to ga ni zmedlo, saj je že v 1. igri drugega dela tekme prišel do brejka, do konca pa nanizal še dva za izenačenje. 3. niz je bil povsem v barvah Gregorca, ki je že v uvodni igri prevzel prednost, ko pa Avstralec nikakor ni prišel do priložnosti za brejk, se je vdal v usodo. Luka je trdno držal svoj začetni udarec, ki mu je v tem delu dobro služil in po 1 uri in 52 minutah odšel v 2. krog, kjer bo igral z domačinom Phillipom Simmondsonom, ki ima 25 let in je na 407. mestu ATP lestvice. Za vstop v glavni del premiernega turnirja v Winston Salemu, mora Luka dobiti še dva obračuna.

OSVEŽENO: Luka Gregorc je včeraj igral tudi dvoboj 2. kroga in s 6-3, 6-4 pospravil še s Phillipom Simmondsonom. V nedeljo ob 18. uri ga čaka obračun z Michaelom Russellom, ki je 2. nosilec kvalifikacij. Zmagovalec se bo uvrstil v glavni del ATP turnirja.

V nasprotju z Gregorcem, je gladek poraz doživela Andreja Klepač (278.). V prvem kvalifikacijskem krogu WTA turnirja v Dallsu, jo je s 6-2, 6-1 izločila Casey Dellacqua (286.). Avstralka je za zmago potrebovala le 1 uro in 10 minut ter se tako Koprčanki maščevala za edini poraz iz Pattaye Citya (2008).