Hercogova izgubila v osmini finala Seula proti 1. nosilki

24.09.2015
SEUL, JUŽNA KOREJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je v 2. krogu WTA turnirja v Južni Koreji pomerila s 1. nosilko in klonila po treh nizih.

2 uri in 20 minut se je borila prva slovenska teniška dama Polona Hercog (60. na WTA) za preboj v četrtfinale WTA turnirja v olimpijskem mestu Seul, na koncu pa se je morala sprijazniti z izpadom. 1. nosilki Irini Begu je iztrgala 2. niz, v tretjem pa je favorizirana 25-letna Romunka postavila stvari na svoje mesto in zmagala s 6-2, 6-7(6), 6-2.

Uvodni del je 29. igralka sveta iz Bukarešte dobila po dveh vpisanih brejkih, zelo izenačen 2. niz pa je po tajbrejku pripadel 24-letni Štajerki. Obe sta v tem delu prišli do enega odvzema servisa, imeli pa sta 4 priložnosti. 3. niz je bil praktično kopija prvega, dva brejka s strani Romunke, Polona pa ni uspela odvzeti začetnega udarca. Končno razmerje točk je bilo 109:93.

Hercogova je na drugem urnirju letošnje azijske turneje dobila 30 točk in 4,770 USD nagrade.

2-Anna Karolina Schmiedlova (Slovakia) beat Christina McHale (U.S.) 6-2 4-6 6-3
8-Alison Van Uytvanck (Belgium) beat Katerina Siniakova (Czech Republic) 6-3 1-6 7-6(3)
5-Mona Barthel (Germany) beat Mariana Duque (Colombia) 6-2 6-1